| anonim_4396 a întrebat:

Cam cât costa în România niște ochelari de soare cu dioptrii? Dar lentilele de contact?¿

Am mai pus întrebarea dar nu am primit nici un răspuns concret.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cred ca nu exista ochelari de soare cu dioptrii ci ochelari de vedere cu lentile fumurii, iar preturile.

| alonet a răspuns:

Depinde de ce rama alegi si ce fel de lentile dar si ce dioptri... de la 300 lei pana la mii de lei
ceea ce vroiam sa imi fac eu erau 450 lei rama 180 lentilele 120/bucata si restul era manopera

| woody_9489 a răspuns:

@gigiro, trebuie sa te contrazic happy exista ochelari de soare cu dioptrii (mama are) si a dat in jur de 300 de lei pe ei. Cat despre lentilele de contact, am cateva prietene care spun ca au dat in jur de 200-250 de lei pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In jur de 600 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am cumparat din turcia a costat defatp 2 perechi una normala şi una de soare m-au costat 200 euro cu negocieri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scump domle scump

| teone a răspuns:

Sunt si ochelari de soare la care se aplica un clips optic in care se monteaza lentilele cu dioptrii. Sunt folositi mai ales in activitatile sportive pentru ca acopera ochii foarte bine. Uite aici cateva modele :
http://www.ochelarisoare.net/listare.php?filtru=caracteristici_lentile&id=6