| lya18 a întrebat:

Cam cat m-ar costa aproximativ, sa imi deschid culoarea parului la un coafor. Am parul vopsit brunet, si ma cam vopsesc de un an.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Depinde la ce salon mergi. Daca mergi la unul de fite iti iau chiar pana la 300 ron. Cam mult, stiu. La un salon obisnuit e mai ieftin [ aproximativ 100 de lei] dar ar cam trebui sa alegi un salon mai bunicel pentru ca la astfel de saloane automat si produsele sunt mult mai bune, mai ales ca tu ai nevoie de decolorare. Brunetul oricum se decoloreaza cel mai greu, mai ales daca ai mai multe straturi de brunet in par. Parul tau va cam avea de suferit. Deci sfatul meu e: daca chiar vrei sa te decolorezi, alege un salon bun.

5 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

DEPINDE DE CATE ORI TE-AI VOPSIT IN DECURSUL ACESTUI AN.Iar operatiounea se numeste ``decapaj`` ca decolorarea iti face varza parul si nu cred ca asta e ce-ti doresti.
Iar preturile difera dela salon la salon.

| Stephisorrr a răspuns:

Depinde si la ce salon mergi si cat de mare este parul tau, max 20-30 de lei?thinking poate nici atat.

| imsoweird a răspuns:

Eu am dat 60

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de salon si tarife. Am o amica care a platit la un par mediu 200 lei. Prima operatiune e decolorarea completa. Operatiunea poate fi de durata in funtie de pigmentul tau de par. Chiar daca esti vopsita bruneta acum, dar pigmentul tau de baza e relativ deschis, parul se va decolora rapid. Daca pigmentul tau de baza e mai inchis, firul de par mai gros, mai aspru, decolorarea va decurge mai lent, in timp. Apoi va urma aplicarea unei alte vopsele in nuanta pe care ti-o doresti.

| TopSalon a răspuns:

Incearca sa frecventezi un salon de infrumusetare ce ofera servicii de calitate folosind produse profesionale. Parul ti se va regenera imediat, vei fi uimita de calitatea prouselor profesionale.
Pentru mai multe detalii sau intrebari poti sa accesezi acest site http://topsalon.ro/