| afrodita3333 a întrebat:

Cand comanzi de te un site TVA-ul este inclus in preturile afisate? Adica,preturile afisate pe site sunt cu TVA inclus, nu este afisat 20 roni si ma trezesc cand vine coletul ca am de platin 30-40 nu?

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Normal preturile sunt cu tva sau cu toate taxele incluse (unele firme nu au tva). Oricum pe site ar trebui sa scrie si la sfarsitul comenzii sa-ti apara total comanda.

| DiannaDia a răspuns:

Pai depinde de site acum. Normal, ar trebui sa fie scrise.

| valentingb a răspuns:

Asta depinde de site. Cele mai mari, ca gsmnet.ro, emag.ro, evomag.ro,etc, au pretul final afisat. Si la fel cu majoritatea. Dar orice site are specificat acest lucru nu doar langa pret (240 Lei TVA inclus), dar mai au si in partea de jos a site-ului si de fiecare data, inainte de a finaliza comanda, iti specifica exact suma pe care o vei plati, cu tot cu tariful firmei de curierat.

| Andreyyy1995 a răspuns:

Da,Cand comanzi de pe un site TVA-ul este inclus in pretul afisat.
dar te poti trezi cu o suma mai mare cand iti vine pachetul, din cauza transportului, dar aia e cu totul altceva. Sper ca te-am ajutat