| wolder a întrebat:

Care afecteaza cel mai putin firul de par:
ceara de par, gelul, fixativul sau spuma?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula ce ajunge direct pe radacina firului de par.

| timeOUT a răspuns:

In principiu toate, dar dupa parerea mea gelul. Mie unu gelul mi-a dat cele mai multe batai de cap + matreata laughing, acum folosesc DOAR fixativ, si nu observ reactii adverse ale parului.

| wolder explică (pentru timeOUT):

Intreabarea era: care afecteaza cel mai putinwinking

| timeOUT a răspuns (pentru wolder):

Da, ma scuzi pentru neglijenta, sper ca oricum ai inteles ce voiam sa zic, eu am ramas la fixativ, deci dupa parerea mea parul este afectat cel mai putin de : fixativ (dar nu te da si tu in exces)

| RobertVali111 a răspuns:

Din cate am observat eu ceara...+ca daca nu folosesti in exces da un aspect natural parului.

| Pangarus a răspuns:

Apalaughing
acuma serios, cred ca fixativul si spuma.

| wolder explică (pentru Pangarus):

Fixativul imi face parul bat, iar spuma mi-a deteriorat varfurile. hm

| Maxim_Andrei_2003 a răspuns:

Salut,am citit mai multe articole si....gelul se bazeaza in mare parte pe petrol, agent care intareste parul.Fixativul este pe baza de MULT aracet (lipici)(dar nu concentrat),gelul si fixativul deterioreaza parul foarte mult,ceara de altfel, este compusa din balsamuri si uleiuri naturale din plante, iar ingredientul principal este ceara de albine, deci se poate observa si in ceara din recipient ca nu e pe baza de lipici, nici nu prea lipeste, la fixativ se vede ca are lipici si alte prostii.Si mai si miroase ca naiba ca toxine.Ideea este ca atunci cand tu pulverizezi fixativ pe par,acesta ajunge la radacina,ceea ce implica deteriorarea parului complet, ceara, pe langa ca este naturala si nu patesti nimic de la ea, nici macar nu ajunge pe radacina, deoarece o iei in mana si iti ungi parup practic. Sper ca te-am ajutat, nu uita de funda te rog si....raspunde-mi cu o parere.winking