| Gabry09 a întrebat:

Ce afecteaza parul gelul de par sau fixativul? Care e mai nociv parului?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ambele pot contine ingrediente toxice care actioneaza ca perturbatori endocrini etc.Foloseste aplicatii de telefon care iti arata ce e ok si ce nu dupa ce scanezi codul de bare.Eu folosesc Inci Beauty dar gasesti multe altele pe google play.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ambele mai ales dacă se face abuz de folosirea lor!
Ați citit, de curiozitate ce conțin și să căutați pe internet acele denumiri ale ingredientelor?

| Gabry09 explică (pentru ValentinMihai78):

Nu folosesc abuziv fixativ pe par.gel de par nu am folosit de un an si ceva.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Am observat in timp ca gelul folosit de bărbați foarte des afectează parul, cade și la un moment dat poți ajunge și la chelire. Fixativul aspreste parul, despica firul. Ar trebui ambele evitate pe cât posibil. Folosite doar la ocazii.