| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e partea fizica a unui barbat (tanar) de care femeile (tinere) din ziua de azi devin impresionate cel mai mult?
Inaltimea? Culoarea parului? Culoarea ochilor? Forma nasului, a gurii? Muschii bratelor si patratelele de pe abdomen? Dimensiunea penisului? Sau poate vreun eventual tatuaj cat mai vizibil?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exagerați pe bune, fetele nu vor doar băieți hot, sa fim serioși, daca așa era majoritatea nu aveau iubita, orice fata iți știe nota când se privește in oglinda si da o șansă pe măsura aspectului fizic, bărbați nu se uita in oglinda dar vor fete de nota 10, daca si ei ar da msj fetelor pe măsura lor ar fi altceva, in tot ce vad e același, frustrați, inceli sunt urați si incearca cu fete hot apoi latră cu spume de se îneacă in ele si le jignesc, înjura, in concluzie vezi de o fata pe măsura ta, tu degeaba te vezi frumos, fetele nu sunt materialiste, am văzut pofile de băieți care spun asta, sunt urați si doar pot avea acces la sex dar fac pe moraliști, nu am văzut un singur băiat sărac frumos dar virgin sincer, cum nu am văzut unu sa nu primească mesaj de la o fata pe măsura lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Penis.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fizic, le plac patratelele de pe piept si abdomen, bratele musculoase si o vestimentatie mai aranjata, nu hanorace si tricouri banale.
In rest, unora le plac blonzii, altora creolii bruneti, pletosii, barbatii foarte inalti sau cu alura de samsar (multa vrajeala).
Gagiul "irezistibil" are patratele, peste 1.80, umbla la camasa si conduce macar un BMW dupa 2015.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si pentru tine e o jumatate undeva

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Problema e ca vreau una intreaga, si nu ma refer la grase laughing

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tin de cald pe vremea rece

| Drimmero a răspuns:

Nu e ceva general valabil, atatea femei, atatea pareri. Toate contribuie in a te face un barbat atractiv sau nu.
Exista preferinte si preferinte, in general fata sa o ai decenta, sa nu fii stramb sau pocit, o fizionomie ok iar daca arati bine la moaca celelalte calitati sunt un bonus. Nu trebuie sa te aranjezi in functie de parerile femeilor, unora le plac scunzii, altora aia inalti, altora satenii/brunetii/blonzii/roscatii, slabanogii, grasii, aia proportionali, musculosii, cei cu parul lung, scurt, chelie, par cret/drept, altele sunt innebunite dupa ochii albastri, altele dupa caprui/negri/verzi. Dupa cum am spus, atatea femei, atatea pareri, tu lucreaza la tine, imbunatateste-ti aspectul facand tot ce iti sta in putina, dar si persoana ta cu totul.

| gabicoo a răspuns:

Grosimea portofelului înălțimea vilei și bengoșenia mașinii!

| tonyc7 explică (pentru gabicoo):

Lasale pe astea! Vorbim strict de fizic!

| alina2k18 a răspuns:

Dantura si inaltimea.
Bineinteles si un corp armonios ( fara 30kg in plus).

| Emma30555 a răspuns:

Dintre toate enumerate cred ca inaltimea e primul lucru la care am pretentii, adica sa fie cel putin de inaltimea mea.

| aditimus a răspuns:

Eu cred ca inteligenta e mai presus decat aspectul fizic!

| tonyc7 explică (pentru aditimus):

Logic! Dar intrebarea mea era legata strict pe aspect fizic!

| SingleForOne a răspuns:

Fiecare are preferințele lor, in general hainele(1), aspectul fetei (fruntea, ochii, buzele, barbia, nasul, cum sunt formate ca structura osoasa si musculara, cum apar ele) si a gatului(2), inaltimea(3), si cum se prezinta si comporta. (da, stiu ce zici, dar fetele sunt influentate mai mult de aceste lucruri, adica cineva cu camasa lunga, isi arata gatul si o parte din piept, si cu manecile suflecate pana la cot sau mijlocul bratului arata mai BINE fata de cineva cu gatul acoperit de camasa, si bratele de manecile camesii, chiar daca ei poarte aceeasi camasa sau arata la fele - sa spunem ca ar fi gemeni), parul(4) (nu neaparat culoare, foarte rar o fata cauta un baiat blond cu ochi albastrii, dar majoritatea baietilor/barbatilor poarte negru sau brunet, deci fetele considera ca nu prea au de unde alege, si lasa asa, mai important este tunsoarea pe care o are, stilul de a avea parul...), daca este putin musculos, ceva macar vizibil (5) (nu neaparat la sala, chiar si munca grea la sapa sau sa care baxuri de apar, si aici pot sa includ muschii in general, cam toți, si patratelele), dintii si mirosul gurii (6) (albi, curat, cat de mult zambeste sincer, lejer, si face glume cateodata). Spatele sa aiba o forma super, drept, format, la fel si umerii (7). Marimea si grosimea penisului, desi asta apare foarte tarziu in relatie, are importanta la unele, dar altele nu are, doar in general putem sa spunem ca da (8).

Cel mai important, ar fi hainele, pentru ca la asta se uita prima data. Nu vrea nimeni pe cineva cu haine rupte si vai de capul lui, chiar daca arata sexy.
Pe locul 2, este inaltimea. Extrem de putine fete/femei vor un barbat/baiat mai mici decat ele, ca inaltime, fie mai mare, fie egal, nimic mai putin (doar daca e super ca personalitate si/sau are bani)
Pe locul 3, e cam dificil sa spunem la un nivel asa foarte general, extrem de general, dar ar fi aspectul fizic (fata, parul, muschii, ochii, barbia, buzele, etc) cum am spus mai sus. Fetele stau cam 1-5 minute sa se gandeasca la cineva interesant, daca vede. Sa zicem ca 51% pentru aspectul fetei, si 49% pentru muschi.
Pe locul 4. Parul, frizura.
Pe locul 5. Zambetul + atitudinea pozitiva, glumele
Pe locul 6. Spatele si umerii.
Pe locul 7. Penisul.
O femeie/fata analizeaza pe cineva cam intre 1-5 minute. Daca nu vede pe cineva interesant fizic, adica primele 3, poate nici macar 30 de secunde nu se intereseaza.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu contează ce le place, ci ceea ce le starnește interesul, iar acel lucru este,, Atitudinea potrivită la locul și mometul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomen plat,ochi albaștri,sa fie inteligent,brunet înalt și ochi albaștri/ verzi,și desigur dotarea din pantaloni dar multe nu admit acest fapt,puține au coloana și recunosc. Și banii,că degeaba ești frumos daca ești sărac ca duhul. Foarte multe prefera fizicul gen al fotbaliștilor,nici prea skinny nici prea musculoși,gen Ectomorfii sunt printre preferații femeilor,evident nu a tuturor.
Dar dotarea penisului e fundamentala. Oricum e subiectiv, gen unora le plac nasul unui bărbat,mâinile,gatul,altora să aibă mana fina nu de dulgher, sa fie foarte bine puși la punct cu igiena,cu ținuta,unele prefera blonzii,altele nu pun preț pe aspectul fizic așa de mult cat pe inteligența și cea emoțională,sa fie descurcăreț, independent,sa nu stea cu părinții lor,sa fie stabili emoționali și financiar,in asta consta bărbăția in succes și în independenta bărbatului,sa aibă femeia pe ce se baza,exact ca în trecut,sa aibă reusurse din toate punctele de vedere,și să o poată proteja,sa ii ofere confort și siguranță privind viitorul ei/a lor.
La unele e suficient sa fie dotat in pantaloni, sunt și femei care nu pun aspect pe situația financiară, sunt atrase/excitate de inteligență. vorbim de sapiosexualitate!
Nu toate au cerințele standart privind aspectul fizic, in rare cazuri există și femei frumoase care sunt atrase de grasi, deci nu putem da un răspuns 100% elocvent.

| NisipLaMare a răspuns:

Dimensiunea penisului se vede cand ajungi la acel momentum.
Este important si ce ai in cap sa nu fie gol daca asta nu ai intrebat.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Femeile în general sunt mai atrase de bărbații puternici, stăpâni pe ei și care știu ce vor. Desigur un aspect al corpului care emană masculinitate ajută foarte mult. Înălțimea, masa musculară, un aspect simetric al feței, părul, sunt aspecte care le plac fetelor, chiar și în mod inconștient fetele sunt atrase de astfel de băieți, cu această construcție fizică. Acum contează să țină cont de igienă și un alt aspect care contează este caracterul, că poate să fie perfectul de pe lume din punct de vedere fizic, și să aibă un caracter de nimic.

| LenaNikolaevna a răspuns:

Ochii care te privesc cu iubire.