| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Ce conteaza mai mult? forma nasului sau dimensiunea nasului? ce il face sa pare mai urat?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Forma nasului îl face să pară mai urât! happy lungimea nu neapărat.Îţi spun şi de ce. Întodeauna oameni cu nasul puţin mai mare sunt mai frumoşiwinking

| oprescudorin11 a răspuns:

Forma nasului este importanta, trebuie sa fie 'clasica', fara deformari.Nasul reprezinta conform codului genetic chiar organul sexual.S-a dovedit ca acest ultim are o legatura foarte clara, reprezentativa, deoarece sunt reprezentate de cromozomi comuni. Dimensiunea nasului iarasi are o importanta mare, nasul trebuie sa fie cam o treime din lungimea fetei, la o persoana armonioasa, daca e mai mare atunci predilectiile sexuale sunt mai mari, daca e mai mic, sunt neansemnate.Asta pe scurt.Conteaza mult si contextul nasului in ansamblul facial.Un nas urat, dublat de ochi frumosi, ca la artistul ala francez, poate da o 'nota' nostima'. Un nas stramb la un boxer, iarasi poate fi privit pozitiv. Un nas super' la o fata de cretin, nu are nici o relevanta.
Mai rau este ca din studiile mele am constatat ca cei care s-au operat estetic in dorinta de a-si ameliora forma si dimensiunile nasului, au facut-o degeaba, caci genotipul l-a refacut in scurt timp ca si la inceput.Chiar mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu problema asta, insa ma deranjeaza doar dimensiunea, altfel e drept.
Ambele il fac urat, atata timp cat esti complexat/a de el.

| dianainsta01 a răspuns:

Forma, dupa parerea mea. degeaba ai un nas mic daca e stramb. si mai sunt multi alti factori, depinde si de buze, ochi. daca de exemplu tu ai un nas mare sa zicem dar si buzele si ochii tot mari, totul ar arata in armonie laughing

| vladv26 a răspuns:

Pai amandoua il fac destul de urat, dar mai urat il face forma nasului, dar si dimensiunea conteaza

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Forma nasului clar...

| Buburuzzaaa a răspuns:

Bă da smr ești obsedat cu întrebările. Ce pana mea ai la nas de tot pui întrebări?! Dacă mama natura ți la făcut mare, mare ramase. Așa ca porawesles.

| Secreeeeeeeeeeet explică (pentru Buburuzzaaa):

Ba, nu il am mare, chiar deloc si nici nu il am stramb, am doar o mica umflatura, dar pe mine spre deosebire de tine ma roade curiozitatea sa aflu totul despre acest univers, nu este primul cont de TPU, mai am, pentru ca pun multe intrebari, mai bine taci