| IHEMM a întrebat:

Care e diferenta dintre creionul de sprancene si cel de ochi? Cum le deosebesc atunci cand ma uit la ele?

3 răspunsuri:
| Raluu21 a răspuns:

Pai creionul de ochi este de obicei in nuante precum negru, albastru, alb etc. iar cel de sprancene in nuante de la maro inchis spre negru la maro foarte deschis, deci nu ar fi asa greu sa ti dai seama laughing
Plus ca trebuie sa scrie pe ele eyebrow pencil sau eye pencil (unele dintre cele pentru sprancene au si o periuta la un capat) :*

| MandyMaya a răspuns:

Pai creionul pentru ochi poate avea cam orice nuanta posibil existenta, pe cand cel de sprancene este doar in cateva nuante. Diferente nu prea sunt intre ele. Fii atenta cand achizitionezi unul, scrie pe el pentru ce e

| FrumuseteFeminina a răspuns:

Creioanele de ochi le poti gasi in culori mai variate decat cele de sprancene.

Ca sa iti faci o idee, asa arata creioanele de ochi: http://frumusetefeminina.ro/categorie-produs/gene-sprancene/tus-ochi/

si asa arata creioanele pentru sprancene:
http://frumusetefeminina.ro/categorie-produs/gene-sprancene/sprancene/