| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE a întrebat:

Care este diferenta dintre un creion pentru ochi si unul pentru sprancene? Adica, nu pot sa-mi iau un creion sa zic...cafeniu...si sa-l folosesc si la sprancene si la ochi. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| di3tri a răspuns:

Creionul de ochi are varful mai moale si mai pigmentat decat cel de sprancene deci urma lasata va fi mai puternica. Foloseste mai bine un fard cafeniu este mult mai usor de aplicat iar sprancenele vor arata muuuul mai natural. happy

4 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Buna! Creiounul de ochi trebuie sa fie mai ingust la varf, mai moale si sa aiba o culoare mai puternica. Creionul de sprancene trebuie sa fie in nuanta parului tau si culoarea lui sa nu fie prea puternica, pentru a nu iesi un dezastru daca faci o mica greseala. creionul de sprancene trebuie doar sa-ti accentueze nuanta naturala a sparncenelor si forma lor, nu sa le coloreze. Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| di3tri a răspuns:

Da. Trebuie 2 creioane. Nu folosi nimic din ce folosesti pentru ochi pentru altceva nu e igienic. Safety first. big grin

| luiza a răspuns:

Ba poti de ce nu, tot aia este, da na trebuie sa ai doua...

| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE explică:

Si daca il intind? Asa va arata mai natural...deci, prin urmare, nu-mi trebuie neaparat 2 creioane.Sau imi trebuie?! Mai astep pareri!happy