| jj7700 a întrebat:

Care e faza cu slipii (bikini - pentru femei) care nu mai acopera fundul?

Mergand la mare recent si frunzarind si retelele sociale, am observat ca majoritatea covarsitoare a femeilor poarta costume de baie care lasa fundul complet sau aproape complet descoperit - ori tanga cu ata clasici, ori versiunea mai moderna cu putin material in forma de triunghi care dupa intra in fund si dupa fesele tot la vedere sunt - cred ca astora le zice brazilieni, dar in fond tot un fel de tanga sunt.

Care e faza cu atatea funduri goale? In special pentru doamne si domnisoare, e mai comod un slip croit asa, duce la bronz mai bun sau pur si simplu asa e moda?

Nu ma plang, dar mi se pare un pic surprinzator ca parca acum toata lumea numai asa ceva poarta, de la adolescente la femei de 40+ ani.

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

Este moda, si probabil se si bronzeaza mai ok. Asa cum se purteau slipul ala de era ridicat pana la piept acum vreo 30 ani asa se poarta acum bikinii astia, si cine stie ce o sa se poarte peste alti 30 ani.

| Mateanul a răspuns (pentru Miuletz):

"Daca o sa se mai poarte."

32 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fete vesele si-arata fesele.
Unele isi arata bucile si pentru ca asta e singurul lor atu si prin asta agata fraieru' care sa le intretina mai tarziu.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Simpatic):

Corect.Fiecare își "afișează" valoarea. Unii/unele o au la vedere, alții/altele sunt cu adevărat o "comoară" și trebuie să ai răbdare, bun simț și înțelepciune să poți intra în posesia ei.

| Ofiintă a răspuns (pentru Simpatic):

Vezi că ultimul vers nu rimează.

| Drimmero a răspuns:

Pai si ce daca arata? Daca au ce sa arate...

| alina2k18 a răspuns:

Clar vor sa agate barbati cu bani!
Eu la plaja si piscina stau cu rochie f lunga inchisa bine la gat ca asa facem noi femeile serioase!
Otherwise lumea poarta ce vrea ql eiwinking macar asa vedeti si voi o muiere laughing si veniti sa comentati acilea ca de ce i se vede buca lu una pe PLAJA laughing

| Simpatic a răspuns (pentru alina2k18):

Din cate zici tu la plaja stai cu asa ceva : https://www.cugetliber.ro/imagini/mari/costum2-1586792916.jpg

:)))

| Drimmero a răspuns (pentru Simpatic):

Cu asa costum se baga in apa, sta pe plaja cat tine drumul pana in mare

| alina2k18 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu stiu sa inot si la ce curenti avem in Marea Neagra imi cantati vesnica pomenire cu tot cu costumu ala laughing

| Drimmero a răspuns (pentru alina2k18):

Sa stii ca in unele zone de la noi apa iti vine maxim pana la genunchi, vin valuri maricele acolo dar e senzatia misto cand te arunca. Nu e problema ca nu stii sa inoti, pui colacelu' frumos sau te pui pe saltea si navighezi )))

| Emma30555 a răspuns:

Și eu merg la mare de ani de zile și mi se pare ca ai exagerat cu "majoritatea covârșitoare a femeilor". Nu toate își arata fundul

| Simpatic a răspuns (pentru Emma30555):

Ai dreptate unele isi arata si altceva... cele care fac topless

Fetelor daca nu faceti topless macar sa faceti chilotlesswinking
joac-o pe asta ofiinta!

| Zuzu1991 a răspuns:

Poate preferi asta:
https://www.google.com/......ps?/search
exista si pentru barbati :D

| wildthing a răspuns:

Faza cu atatea funduri goale este ca le place sa si le arate si sa profite de asta...dar apoi tot ele se plang in accese furibunde de feminism, ca sunt privite ca obiecte sexuale si ca "barbatii e porci" (dezacordul e intentionat) si nu le respecta.winking Ceva gen: "Uite ce fund misto am, dar sa nu cumva sa indraznesti sa te uiti la fundul meu, porcule!" laughing

| jj7700 explică (pentru wildthing):

Da, mi se pare ca e un grad de ipocrizie. Cunosc feministe care sunt foarte active pe FB anti obiectificarea femeii, dar tot ele sunt cu bucile la vedere si dupa zic ca asa se emancipeaza ele, purtand ce vor laughing.

| wildthing a răspuns (pentru jj7700):

Exact! "Women's empowerment", asta-i textul lor. happy Si la actritele p*rno, tot women's empowerment e. laughing Altfel, nu le respecta barbatii domnule! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru jj7700):

Problema e la capul vostru ca vedeti niste piele de pe fund extraordinar de sexuala. Poarta tu costum de ski pe PLAJA.

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate, problema e "la capul nostru", pentru ca vedem "niste piele de pe fund extraordinar de sexuala". Nu stiu ce-i in capul nostru, ar trebui sa stim ca fix pe acolo face si ea caca.winking Mi-a spus cineva odata, ca daca-i bagi unei femei, oricat de frumoasa ar fi ea, un deget in fund si-l duci la nas, tot a rahat miroase...dar n-am vrut sa cred.winking Deci chiar m-ai iluminat, m-ai trezit la realitate, de acum incolo nu mi se va mai parea sexy fundul unei femei. laughing

| Iote a răspuns:

Abia acum ai descoperit asta? De cati ani nu ai mai iesit din casa?

| jj7700 explică (pentru Iote):

Stiu ca e fenomen de cativa ani buni, doar ca recent am observat ca a devenit si mai frecvent stilul asta tip tanga, inclusiv intre cunoscute pe care nu le vedeam genul sa isi puna poze pe FB cu bucile la vedere. O fi si factorul pandemiei, recunosc ca am stat mai mult prin casa anul trecut happy.

| Iote a răspuns (pentru jj7700):

Moda proasta se copie repede.
Pe de alta parte, tot mai multe femei stiu ce vor barbatii. Si... le dau. Evident, nu gratis.

| Eireann a răspuns:

Luni intregi de aerobic, Pilates, tae-bo si Zumba, masaj anticelulitic si impachetati in lacrimi de delifin, uneori chiar operatii Brazilian butt lift si implanturi fesiere... Dupa atatia bani si atata munca macar sa il vada toata lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio moda. Fiecărui om ii place sa aibă momente când vrea sa fie in centrul atenției și să se simtă sexy.Asa că vezi chiloți colanți, chestii mulate.Plus că femeia are mereu resurse sa fie sexy. Când o lasă frumusețea apelează la buci sau craci

| Adrian5575 a răspuns:

Asa e moda. Nu mai e ca pe vremuri cand femeia isi arata formele numai barbatului ei. Acum trebuie sa vada toata lumea tot. De preferat cat mai mult. Eu zic ca era mai frumos inainte cand lumea se imbraca mai decent.

| tonyc7 a răspuns:

Care e faza? Pai e una din chestiile cele mai evidente care tin de Marea Emancipare a Femeii la nivel mondial, dar mai ales in societatea romaneasca (pentru ca vedem tot mai multe politiste, tot mai multe femei-politician, tot mai multe femei in functii de conducere, ba chiar si tiriste)!
Buci goale la vedere inseamna emancipare cu tupeu pe de-o parte, dar si intentia de a le face in ciuda labagiilor/celibatarilor pe de alta parte. happy

Răspuns utilizator avertizat
| jj7700 explică:

Astept raspunsuri si de la doamne si domnisoare, ca pana la urma ele stiu mai bine de ce aleg sa poarte ce poarta.

| Monst a răspuns:

Vor si ele sa se fufu si sa agate masculi care sa le intretina.Se etaleaza asa fiindca atata le duce capul ala prost pe unele.

| gritt a răspuns:

Chiar nu inteleg care e problema sau care e marea chestie.

| Psihiatrie a răspuns:

Poarta si tu daca esti curios, hai ca ti-ar placea

| Danna28 a răspuns:

Mama are 47 de ani și poarta semitanga, dar tot un fel de tanga sunt si este o femeie decentă.