| LoredanaBa a întrebat:

Ar trebui sa imi fie rusine sa port la mare bikini, adica slip tanga?

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

N-ai de ce crede-ma. Dacă ai un corp frumos, sau îți place tanga sau ce știu eu, te simți comodă poartă. Însa cum a spus și alina evită să te pui lângă copii mici, în rest poți să stai liniștită, bărbații o să rămână masca când o să te vadă laughing happy

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Eu nu prea am mai vazut tanga, nici in Romania nici in afara, nici la pustoaice, nici la femei 30+, cel mult slip brazilian style mai decupat si strans sa te bronzezi mai bine pe fesewinking
Nu trebuie sa-ti fie rusine, porti ce iti place pana la urma, cum si eu fac topless desi 99% din femei nu mai fac laughing bine, nu stau pe plaja pe unde sunt familii cu copii miciwinking dar nu suport urmele de sutien desi nu port sutiene de baie de au forma aia comunista laughing si lasa tan lines de 1980winking

| Reghqen a răspuns:

Nu ar trebui să îți fie rușine atâta timp cât ție îți place corpul tau iar tu te simți bine și confortabilă. Foarte important este să porți mereu ceva în care stai tu comodă și nu ceva care te deranjează când înoți sau când mergi! happy

| LoredanaBa explică (pentru Reghqen):

Multumesc, i.mi e unpic rusine.

| Reghqen a răspuns (pentru LoredanaBa):

N-ai de ce crede-ma. Dacă ai un corp frumos, sau îți place tanga sau ce știu eu, te simți comodă poartă. Însa cum a spus și alina evită să te pui lângă copii mici, în rest poți să stai liniștită, bărbații o să rămână masca când o să te vadă laughing happy

| jj7700 a răspuns:

Nu. Slipul tanga a devenit mainstream in ultimii cativa ani. Daca te afli intr-un mediu in care e acceptabil sa porti costum de baie (plaja sau piscina), atunci ca porti tanga sau slip clasic tot aia e din punct de vedere al etichetei vestimentare. Rusine sa porti tanga e doar in cazuri in situatii in care oricum nu e acceptabil sa fii doar in costum de baie, de exemplu la restaurant.