| MZc a întrebat:

Care e greutatea ideala la 1.70 m? Fata, 21 ani.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 21 de ani si 1.70m, ar trebui sa ai intre 55 si maxim 60Kg

| Ineys a răspuns:

Intre 55 si 70 de kg.

Acum depinde si ce sunt acele kilograme: Masa musculara? Grasime? Daca e grasime, e grasime sanatoasa? Unde e situata, etc.

| flixbuster a răspuns:

Pentru o femeie de 21 ani cu inaltimea de 1.70 m, daca e sa ne luam dupa BMI (Body Mass Index), greutatea normala este intre 53.5 kg si 72.3 kg. Pune si tu la jumatate sa nu fie nici prea-prea nici foarte-foarte si iti iese 63 kg "ideal" (dar in domeniul asta nu exista "ideal", fiecare organism este unic, de aceea este dat un interval si nu o singura valoare).

Vezi aici: http://www.calculator.net/......lator.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai 1.70 cm ar trebui ca greutatea ta să fie cu 10-15 mai puţin decât înălţimea, adică ar trebui să ai 55-60 kg.

| Andrea1313 a răspuns:

Greutatea ideala este cum te simti tu bine. Daca te simti bine slaba, fi slaba, daca te simti bine mai plinuta, fi asa cum vrei. Nu baga de seama comentariile altora(nu de pe site), poate sunt doar gelosi ca poti sa te simti bine in pielea ta.