| Era256 a întrebat:

Care este greutatea ideala pentru vârsta de 16 ani și înălțimea de 1.70 cm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Intre 60-70kg.

| GPA a răspuns:

Https://www.andreilaslau.ro/......aza-pe-loc

Nu se ia în considerarea neapărat vârsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat, am 1, 73 cm si 60 kg

| ibaal a răspuns:

Pentru o fata sau pentru un baiat!? big grin

| asuari a răspuns:

Dacă ești fată ar trebui să ai undeva la 60 kg.

| StGaLLa a răspuns:

60 kg fie ca esti fata sau baiat maxim 75kg da o sa ai aspect de endomorph

| anonim_4396 a răspuns (pentru StGaLLa):

La inaltimea asta nici macar un adult nu are 75 kg.
Pt inaltimea ei/lui greutatea potrivita ar fi undeva la 60 kg cum ai spus prima data

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Cam pe la 1.60.

| Lydia2806 a răspuns:

Intre 45-56 kg