| mary_9821 a întrebat:

Care e inaltimea perfecta a unei fete? plss pareri!

71 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de mai multe aspecte, insa totusi cred, ca inaltimea perfecta pentru o fata este intre 1, 70 si 1, 75 m. day dreaming
Eu personal am in jur de 1, 73, dar recunosc, mi-ar placea sa am in jur de 1, 77. thumbs up day dreaming

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Nimeni nu e perfect!

| Emeraude a răspuns:

Eu zic ca undeva la 1, 70. Dar acum depinde si de partenerul care te insoteste big grin.

| Daria a răspuns:

In jur de 1. 70.happy
funda?:*

| LoveForShania a răspuns:

Intre 1. 65 si 1. 75.
Bine, daca ne referim la o persoana normala, 1. 65 si 1. 75. Daca te referi la un model, 1. 70-1. 80.
Gisel Bunchen are 1. 82 si cel mai cunoscut model din lume, avand in vedere ca isi pune si tocuri de 12 cm, are vreo 2 m.

| Bacemi a răspuns:

In opinia mea o inaltime perfecta e de 1, 70 la fete. Nu imi plac fetele foarte inalte.

| SweetCandy a răspuns:

Eu cred ca intre 1, 605 si 1, 75 happy nici prea prea nici foarte foartelaughing

| lays a răspuns:

| Mary Marry a răspuns:

Eu zic intre 1, 70 pana la 1, 75.

| Lorelai a răspuns:

Intre 1. 60 si 1. 70. Dar nu conteaza inaltimea. Fata trebuie sa fie frumoasa si cu forme, si mai bine mai mica si cu forme decat inalta si slabaaa.

| LostInDreams a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa aiba intre1, 65 si 1, 80big grin.eu am in jur de 1, 66, insa sper sa mai crescbatting eyelashes. u cat ai?

| Elena1234456 a răspuns:

Nu exista, depinde de inaltimea baiatului blushing.

| iuli a răspuns:

Eu zic ca in jur de 1. 65-1. 70 m

| kiss1 a răspuns:

Salutare.
Nu stiu care este inaltimea perfecta, insa eu am 1, 61, si sunt foarte multumita, este inaltimea cea mai perfecta pentru mine.Adica,aceasta inaltime despre care vorbesti tu trebuie sa fie si in armonie cu greutatea corpului, daca intelegi ce vreau sa zicQ.
Bye.

| Gizăz a răspuns:

Eu unul o pun în raport cu aia a bărbatului. Având 2 metri prefer o fată care are măcar 1. 75 dar nici cele foarte înalte nu mă atrag, la 1. 80 aşa poate să se oprească. Deci media mea ideală pentru o femeie e reprezentată de ăştia 5 cm. Dacă fac abstracţie de la preferinţele mele şi judec mai obiectiv aş zice că înălţimea ideală e peste 1. 65; poate o fi de la înălţime dar tare ciudaţi mi se par oamenii sub înălţimea aia.

| cornel a răspuns:

| εїз a răspuns:

Daca vrei sa fi model. 1, 75. daca vrei sa fi o fata normala. destul de draguta. 1. 65 ar fi perfect. happy

| Fluturash_Mary_1999 a răspuns (pentru εїз):

laughing)) Si daca ai 1, 73 dar nu vrei sa fii model inseamna ca esti anormala? (cazul meu) big grin

| Jane a răspuns:

Depinde si de inaltimea baiatului. In principiu, cam 1. 70-1. 75

| lola_2540 a răspuns:

@smecherul222.la 16 ani 1. 58? eu am 11 ani si 1. 65!

| OliviaLove a răspuns (pentru lola_2540):

Eu la 12 ani aveam aceeasi inaltime ca tine, insa nu pot sa-mi imaginez pe cineva la 16 ani cu inaltimea de 1, 58. In scoala, prin clasa a 8a, cand copii aveau vreo 14 ani, cam toti aaveau peste 1, 65. unii aveau chiar si 1, 75. ma uitam de jos la ei. Deci eu cred ca faza aia cu 1, 58 la 16 ani a scris-o vreo complexata ca e prea pitica. Oricum eu am 1, 70 la 17 ani si sunt foarte multumita.

| adutza12 a răspuns:

1. 65-1. 70 m dupa parerea mea

| missGirlDeea a răspuns:

Max. 173 dar fetele sunt frumoase si de 160

| andreea_2538 a răspuns:

Depinde d varstawinking

| OliviaLove a răspuns:

Eu zic intre 1.67 si 1.78 eu am 15 ani si am 1.71 si sunt foarte multumita. tu cat ai?

| OliviaLove a răspuns:

Eu zic ca intre 1.65 si 1.75

| Ofiintă a răspuns:

pentru ca nimeni nu se poate plange ca e prea inalta sau e prea scunda

| ColoredLove a răspuns:

Nu exista o inaltime perfecta.
majoritatea se invart prin jurul inaltimii de 1. 6-1. 7

Ciuss:X

| pitesti a răspuns:

2 metrii si o flegma straight face ce e frate intrebarea asta? inaltimea perfecta?!laughing

| together4ever a răspuns:

1, 70 m
dai fundita?

| oBanană a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, conteaza aspectul, bunatatea si intelogenta!

| RainBow_2697 a răspuns:

Eu am 1. 68 si am 16 ani.:X