| deyu121 a întrebat:

Care e mai bun pentru intinderea fondului de ten? Buretelul sau pensula pentru fond de ten?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buretel.

| anamariarot a răspuns:

Mie nu imi place cu pensula. Daca e vorba de una plata, lasa dare si trebuie sa revii cu un buretel dupa, iar daca e vorba de una stufoasa, cum e flat kabuki de la sigma, mie imi scoate in evidenta toate portiunile uscate si cu ambele arata tenul incarcat. Un burete, beauty blender sau cel portocaliu de la real techniques, pe care il umezesti inainte(nu se foloseste uscat, pentru ca va retine mai mult produs) va oferi un aspect mult mai natural al tenului, iar fondul de ten nu se va mai vedea ca o masca. Foarte putine persoane dupa ce au folosit bureteii astia au mai revenit la pensule laughing. Eu iti recomand buretelul, dar sa fie unul de genul asta, nu de aia albi sub forma de triunghi si sa nu fie tari, ca nu prea te ajuta. La un pret mic, unul bun e cel de la oriflame

| Afroditlove a răspuns:

Buretele, intinde mult mai uniform.

| hbjjhdsbvhbsdkv a răspuns:

Dupa mine buretele

| Io_Ioana_1980 a răspuns:

Depinde si de tenul tău!
Eu, de exemplu, am tenul un pic mai gras si mi se potriveste pensula!
Dar daca ai tenul un pic mai uscat e mai bine cu buretele!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| tuesdayy a răspuns:

Hei! Eu cred in continuare ca pensula este mai buna si ti-o recomand! Cand intinzi cu buretele jumatate din cantitate ramane in interiorul buretelului si e mult mai greu de intins. Pe cand cu pensula intinzi si mai repede si nici nu consumi aceeasi cantitate.

| AnneGirl a răspuns (pentru tuesdayy):

Exista burete de silicon care nu absoarbe fondul de ten. E si moale in același timp. E de trei ori mai ieftin ca o pensula.