Întrebare recomandată | NUTREBUIENUME a întrebat:

Buna fetelor big grin Vreau sa va intreb : ati folosit vreodata pensula pentru fond de ten de la avon? Daca da, ce parere aveti despre ea? Si spuneti-mi ce preferati : aplicarea fondului de ten cu buretel, cu pensula sau cu degetele? Multumesc, dau funda pentru cine ma ajuta cel mai mult big grin p.s : imi puteti da si idei despre alte pensule pentru fond de ten care v-au multumit.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti fată sau băit? Că văd că ai poză de băiat, te dai cu fond de ten?laughing

| NUTREBUIENUME explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fata, fana Ian Somerhalder rolling on the floor)))) ce fel de baiat si-ar pune poza cu alt baiat? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ma pricep dar am atins una odata si mi s-a parut tare si sintetica...
nu mi-ar placea sa o folosesc

| LastNight1324235436 a răspuns:

Buna! Am incercat o gramada de pensule pentru fondul de ten, dar pana, a urma am ajuns la concluzia ca cel mai bine se intinde cu degetele. Pensula de la Avon este buna, nu ii cade parul si intinde destul de ok.Cea mai buna pensula pe care am incercat-o a fost una de la elf. Daca vrei una mai ieftina si cele de la oriflame sunt bune

| pisicutzza990 a răspuns:

De obicei folosesc ori pensula, ori buretelul. Pensulele de la Avon sunt bune, pentru ca eu doar de acolo le iau.Depinde si de tenul si de sensibilitatea pielii fiecaruia.

| KATARAandAANG a răspuns:

Bune pensule! cu buretel!

| stargazer a răspuns:

Salut. Pensula de la Avon e ok, dar nu prea grozava. Sincer, tot mai bine e cu degetele pentru ca se degaja caldura de la mana si ajuta fdt sa se aseze mai bine pe piele. Cu buretel arata frumos, dar numai daca ai ceva de calitate, gen beauty blender. bureteii aceia cumparati "la gramada" nu prea sunt de treaba, mai ales daca nu esti f priceput la machiaj.

| Ruxandra121 a răspuns:

Sincer, prefer mai mult setul de pensule pentru aplicarea fondului de ten de la Oriflame, dar sunt deopotrive foarte incantata si de rezultatul pe care il obtii cand aplici fondul ed ten cu un buretel. Nu cred ca ar trebui sa-ti creeze probleme nici aceasta pensula, atata timp cat stii sa uniformizezi fondul de ten.

| smiley12 a răspuns:

Hei, eu nu folosesc pensula pentru ca nu imi place cum intinde (tot de la avon o am si eu), cu degetele la fel, nu e uniform. dar eu de obicei imi intind cu degetele fondul de ten, cat de bine pot, apoi cu buretelui de fond de ten "netezesc" si nu am treaba, este uniform si intins bine. eu asa procedez. pensulele nu sunt de mare ajutor :*