| gemeni6226 a întrebat:

Care este culoarea sau nuantele de culori la moda in acest an?

Răspuns Câştigător
| eveline_stan a răspuns:

Hei!

Eu am dat peste acest articol al Andreei Raicu https://www.andreearaicu.ro/moda/culorile-anului-2020/. Acum si cu moda asta, nu cred ca acele culori stau bine pe orice persoana, sa fim seriosi. Dar te poti inspira cat de cat.

Succes!

| gemeni6226 explică (pentru eveline_stan):

Imi place la nebunie verdele seren.Si am o bluza de culoarea respectiva si imi place f mult cum imi sta.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Te poți uita la Fashion Tv acolo vei vedea ce se va purta in acest an. Eu nu am ținut niciodată cont de tendințele modei, port ceea ce îmi place și ceea ce mă prinde vârstei mele.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Eu de aceea intreb sa stiu la ce culori sa ma astept ca va fi invadata strada si vitrinele primavara si varahappy

| MihaelaDart a răspuns:

Chiar am fost curioasa sa vad si am zarit acest articol https://fashionhouse.ro/......-urmator/, taman bun, culorile mele preferate big grin pe care le port an de an. Un peste veritabil alegand mereu nuantele de albastru si verde, coral si mov big grin.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Fără să știu că va deveni culoarea anului încă din septembrie anul trecut am început să mi cumpăr bluze si pulovere neo mint pur si simplu pentru ca simțeam atracție pentru.

| RAY a răspuns:

5 CULORI CHEIE ÎN 2020
Pe lângă nuanțele anunțate ca fiind în mare vogă de către cei de la Institutul Pantone, mai sunt și alte culori "câștigătoare", desemnate de către cei de la WGSN. Potrivit lor, următoarele cinci tonuri vor avea cel mai mare impact în 2020 – un an în care futurismul își va atinge apogeul în tehnologie, știință și nu numai. Așadar, iată care sunt cele 5 culori cheie în 2020:

Galben matur ("Yellow Mellow„)După ce, timp de trei ani a fost vedetă a podiumului, în tonuri care mai de care mai îndrăznețe, galbenul urmează să atragă atenția și în 2020, de această dată, cu o nuanță mai, mai temeinică. Yellow Mellow este un galben matur, inspirat din cromatica solurilor în timpul toamnei.
CantaloupeCantaloupe este o versiune mai fragedă, mai blândă a portocaliului care, până nu demult, a făcut zgomot în zilele însorite de vară. Cantaloupe poate fi considerată, totodată, o nuanță specifică feminității, dar poate fi încadrată, cu ușurință, într-o mulțime de combinații vestimentare.
CassisCassis este culoarea care fuzionează tonurile de roz și de mov care au avut un cuvânt de spus în moda ultimele sezoane. Cassis este aceea nuanță care surprinde atât aspectul neutru al rozului, cât și esența modernă a violetului.
Albastru purAceasta este cea mai recentă etapă în evoluția albastrului, de la culoarea de bază. Albastrul pur este mai moale decât nuanțele de cobalț din anotimpurile recente, dar are, totuși, un suflu rece, care îi oferă o notă minimalistă, contemporană.
Neo-MintNeo-Mint este o altă nuanță care își spune povestea în 2020. Aceasta se remarcă drept o nuanță pastel moale, care simbolizează optimismul și care îndeamnă la contemplație.

https://fashionhouse.ro/......l-urmator/

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Nici nu am stiut ca te pricepi asa de bine la modahappytu care nuanta o s-o imbraci?

| RAY a răspuns (pentru gemeni6226):

E un copy paste, in ultimi ani m-am imbracat cu ce a intrat pe mine, nu am avut de ales, in principiu imi place culoarea neagra

| iKaiju a răspuns:

Negru

| Henrieta a răspuns:

Buna!

Cred ca sunt cateva culori frumoase pentru acest an: culoarea albastru, o culoare foarte frumoasa si vesela, cel putin eu asa o vad, galbenul la fel. Totusi, indiferent care sunt culorile anului, cred ca e important sa te imbraci cu ce iti place. Uneori vei lua culorile in functie de starea ta de spirit, asadar, inceaca sa fii mereu persoana optimista si increzatoare purtand haine cu culori vii.