| alex544 a întrebat:

Care este diferenta dintre autobronzant si crema de protectie solara?

6 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Autobronzant- te coloreaza si nu contine FPS iar crema- te protejeaza impotriva efectelor nocive ale soarelui

Răspuns utilizator avertizat
| xCrazyGirl a răspuns:

Autobronzat: te bronzezi
crema de protectie: nu tee arzi

| KrEaThYvE a răspuns:

Autobronzantul e ca sa pari bronzata fara sa fi stat la soare, da pielii tale o culoare mai inchisa. iar crema de protectie e ca sa nu iti arzi pielea cand stai la soare

| ladyaicha a răspuns:

Autobronzantul (e pentru iarna) nici nu il recomand, am folosit si eu si mi-a colorat cearceaful si blugii si tot, crema de protectie nici nu te lasa sa te bronzezi bine (am incercat si eu ), eu folosesc ulei de masline, si dupa plaja unt de corp.