| blacktulip16 a întrebat:

Care este diferenta dintre CEARA RECE si CEARA CALDA?!

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Ceara calda:
aplicarea este rapidă şi curată, se pot tăia benzile exact la mărimea care ne trebuie
nu se smulge tot din prima
mă irit un pic
roşeaţa şi senzaţia de usturime persistă (roşeaţa cam 3 ore)
în funcţie de cât păr am de smuls, doare un picuţ

Ceara rece: aplicarea nu este aşa comodă, trebuie să ştiu care este temperatura la care nu mă ard dar la care ceara are consistenţa bună pentru a prinde bine firele
este cam messy
smulge ca şi benzile cu ceară rece, mai trebuie să aplic să iau tot
durerea este redusă mult din cauza căldurii
iritaţia este minimă şi roşeaţa trece super repede faţă de situaţia cu ceară rece.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ceara rece se prezinta sub forma de benzi de toate marimile si formele, iar ceara calda este cea care se gaseste la borcan si pe care o incalzesti si o aplici cu o spatula pe piele.Ambele au acelasi efect, doar ca benzile de ceara se folosesc mai usor si sunt mai practice.