| 3cutegurl3 a întrebat:

Care este diferenta dintre tuns in scari si filat? din cate stiu filat reduce din volumul parului

Răspuns Câştigător
| Iubesc Limonada a răspuns:

Ai dreptatehappy filatul reduce din volumul parului insa si tunsul in scari de asemenea, dar mai putinhappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filatul este recomandat doar pentru parul FFFF DES dar nu cu acea foarfeca de feliat (gen pieptan) stilistii ff buni FILEAZA din foarfeca de tuns cea normala! Cereti daca aveti parul ff des. Iar in scari, trepte da si volum si da o forma draguta bineinteles cui i se potriveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filatul rareste parul si indiferent de par si tunsoare parul trebuie filat la varfuri ca sa se aranjeze frumos

| alexutza5 a răspuns:

Tunsul in scari inseamna ca de la cea mai scurta suvita de la ureche coboara suvite in jos din ce in ce mai lungi, iar filatul da o forma parului dar si reduce volumul