| allle a întrebat:

ce imi recomandati impotriva caderii parului? si indesirea lui...
Eu am putin par in cap.sau poate, este cum miau zis mai multe fete...ca il am filat.nu stiu...
Am parul tuns in scari, V si filat.
Daca este din cauza aceasta...cum sa ma tund?
multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, daca spui ca ai parul rar, o solutie ar fi sa nu te mai tunzi filat, caci atunci il raresti si mai tare. De obicei filatul este o tehnica care se foloseste persoanelor cu parul f.f. des, dar in niciun caz la cele cu parul rar. Ai putea sa ceri sfatul coafezei la care te tunzi, in ce priveste tunsoarea care s-ar potrivi cel mai bine parului tau. Cat despre caderea parului, am auzit de un tratament de la HAIR LIGHT care se numeste MASCA RESTRUCTURANTA CU MULTIVITAMIN. Uite ai aici si niste remedii naturiste:
http://www.util21.ro/......tretii.htm
http://www.i-medic.ro/......ana-oricui
http://www.eva.ro/......l-838.html

| Minnie a răspuns:

Chelstop. Este f bun si ieftin

| carliontzi a răspuns:

Pentru caderea parului eu iti recomand Petroleum de la Gerovital. Crede-ma ca da rezultate daca te dai pe fiecare saptamana timp de 3 luniwinking

| cristinanatalia a răspuns:

Eu ati recomand petrolul