| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre unghiile acril si cele cu gel? Am citit pe mai multe forumuri si unii spun ca deterioreaza unghiile naturale, altii ca nu. Care este varianta adevarata? As vrea sa imi pun si eu si nu stiu care e diferenta, care sunt mai bune? Si de ce? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

E cam tot pe acolo nu e mare diferenta, si adevarul e ca se cam deterioreaza indiferent cu ce le aplici, pentru ca adezivul cu care sunt aplicate trebuie sa fie unul rezistent si normal ca unghia naturala se distruge putin... am avut si cu gel si cu acryl si dupa ce le-am dat jos, unghia se stratifica si erau ft moi, dar cu un tratament intr-o saptamana erau ca la inceput, nimic de speriat, si merita sincer!:*

3 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Nu te dor unghiile chiar deloc, doar ca sunt super moi si se ridica straturi de pe ele odata cu unghiile aplicate, si in leg. cu tratamentul era ceva intraritor pentru unghii dl Avon big grin! :*

| Shugareala a răspuns:

Si dupa ce ti le-ai dat jos, unghiile tale/naturale, te dureau? Sau erau doar moi? Ce tratament ai facut?

| Shugareala a răspuns:

Multumesc mult :*