| Sawarekh a întrebat:

Care este faza cu epilarea definitiva?

Este riscanta? Poate fi aplicata pe anumite portiuni?

De exemplu, daca ma epilez definitiv unde parul facial creste fara nici un sens, cum ar fi mai sus de obraji in sus.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Epilare definitiva" nu exista.
Dupa un timp (cateva saptamani) se formeaza noi radacini, din care vor creste din nou fire de par (doar initial mai slabe).

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu am auzit sa fie vreun risc. Tot mai multe femei recurg la aceasta metoda.

| dullcat a răspuns:

Gasesti aici informatii si videoclipuri cu experienta altor persoane:
https://m.youtube.com/......s?/results

| relian a răspuns:

Bani irositi, parul care se doreste a fi indepartat nu dispare nicicum laughing parca este un facut.
Poate daca te mutilezi, adica sa te arzi, sa te oparesti cu apa fiarta, acolo da nu mai creste par, pentru ca distruge pielea in adincime si se duce de suflet tot.

Dar cu laser si ce reclame se mai fac, alea is povesti, cum am spus bani irositi.
Daca ar fi fost asa cita lume nu ai fi vazut fara, mai ales cei care au bani.
Chestia e ca o sa apara mai greu dar tot rasare laughing din pamint din iarba verde, iese indiferent cei faci.

Răspuns utilizator avertizat
| tom190 a răspuns:

Pe site la sugarbody gaseti documentatie adecvata, si daca ai intrebari iti raspund cu usurinta
https://sugarbody.ro/documentatie/

| AlexandraDanielaAlexa a răspuns:

Buna! Studiile arata ca nu exista niciun risc al epilarii definitive. Totusi, inainte de a incepe sedintele de epilare, vei completa un chestionar unde vei preciza daca ai anumite probleme cronice de sanatate. Anumite tratamente medicamentoase vor fi oprite in ziua epilarii.

Eu recomand https://dermasoft.ro/ din Constanta pentru cei interesati