| SweeTLemon a întrebat:

Care este metoda cea mai buna de a scapa de cearcane? Am cearcane mai tot timpul...fie ca sunt odihnita sau obosita...Help me plss

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Foloseste ceai de tei.Pe cutie scrie ca sunt si pentru cearcane.Mai ales ca nu are cum sa-ti dauneze ceaiul de tei in caz ca nu te va ajuta la cearcane deoarece ajuta si la somnul linistit, si la insomnii, si la stari de nervozitate etc.Sanatate.

| alina_4026 a răspuns:

Nu se bea apa nici intr-un caz cind te culci.Se fac pungi sub ochi cind te scoli.Si miinele sint umflate din cauza ca ai consumat lichid cind te-ai culcat.Sa te mai starui niciodata sa nu te culci machiata. Iai un cartof si tai 2 felii de cartof subtiri si le pui pe ochi si stai 10 min.Sa-ti dai ochisorii mai des cu crema de zi si de noapte.

| asdgfhresry a răspuns:

Pai am citit pe net ca, seara inainte sa te culci sa bei apa, apoi dimineata iei 2 pliculete de ceai folosite, si le pui pe ochi, si stai cu ele vreo 10-15 minute pe ochi.

| adelfinul a răspuns:

1.Ai probleme la rinichi
2.Nu dormi suficient=8 ore
3. Fumezi
4. Consumi alcool prea mult
5. Mananci prea multa carne
6. Pune cartofi rasi pusi in tifon pe pleoape
7. Poate porti ochelari de vedere care nu au dioptriile corecte
8. Nu mai fuma. Nu mai sta in baruri sau restaurante pana la ore tarzii.
9. Mananca fructe si maseaza-ti ochii. Foloseste si creme pentru ochi
10. Consulta un medic pentru ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asta e o problema care e de ceva timp , nu ?
Intreaba la farmacie de crema vichy pentru cearcane . [ e vro 50 lei ]
Daca cearcaele au aparut de scurt timp , a aparut la oriflame un produs pentru cearcane .

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asta e o problema care e de ceva timp, nu?
Intreaba la farmacie de crema vichy pentru cearcane. [ e vreo 50 lei ]
Daca cearcaele au aparut de scurt timp, a aparut la oriflame un produs pentru cearcane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Asigura-te ca dormi 7-8 ore pe noapte.2.Foloseste te rog o crema regeneratoare pentru ochi Artistry, te pot ajuta, chiar are efecte extraordinare asupra vaselor capilare din zona ochilor. Cu prietenie Corina Tone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru adelfinul: Si eu am aceeasi problema, dar dorm suficient, la rinichi n-am nimic pentru ca am fost recent la control, si nu stiu la ce te referi cand spui "prea multa carne". Pentru sweetlemon: Unii oameni(ca si mine spre exemplu) au aceasta problema pentru ca pur si simplu o au; nicio crema si niciun cartof nu te scapa complet de cearcane. Cel mai bine ar fi, daca ai destui bani, sa mergi la un medic estetician care poate gasi solutiile potrivite, daca nu, atunci ce pot sa spun, bafta cu cremele si cartofii! happy

| danuta98 a răspuns:

Fond de ten de la quewa