| SunShine a întrebat:

De ce am cearcane tot timpul nu sunt de la oboseala deoarece le am tot timpul si cand sunt obosita si cand sunt odihnita ce as putea sa fac in privinta asta?
Aaa si nu sunt de la ficat sau ceva de genu' ca mi-am facut analizele.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite niste tratamente naturiste contra cearcanelor:
http://www.healthy.ro/......ina-2.html
http://www.soothe.ca/cearcane.htm(colegul nostru!)

| rebb a răspuns:

Toata lumea are cearcanelaughing.
foloseste o crema anti-cearcan sau comprese cu ceai de musetelthinking

| stefangeles a răspuns:

laughing oboseala o are toata lumea. Eu te sfatuiesc sa asculti muzica linistitoare sa iti respecti programul de somn si sa iesi in aer liber,,, ti-as recomanda sa mergi undeva la tara in weekend si sa te relaxezi nitel iti prinde bine.

| curios_3782 a răspuns:

Am si eu, nu le mai suport

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Si eu am cearcane mereu, cand sunt si obosita le am mai accentuate.Probabil sunt mostenite si nu prea ai cum sa scapi de ele, doar sa le mai reduci putin si sa ai grija sa nu se faca mai mari o data cu varsta.Incearca sa pui felii de cartof timp de 10-15 min.