| Dimineata a întrebat:

Care miere de albine ii mai buna de salcam, tei, poliflora...etc
Ma refer in frumusete :d

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Mierea poliflora este mai buna pentru ca are mai multe proprietati. Mierea de tei si de salcam este mai "usoara" la stomac, iar mierea poliflora este mai "grea". Daca iti trebuie pentru ceva masti de fata sau de par foloseste mierea poliflora.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mierea se mananca, nu se priveste! Frumoase sunt tablourile lui Dali, de pilda; gustoasa e mierea de tei.

| boogdan91 a răspuns:

Frumusete?! Arata cam toate la fel, doar ca cea de tei are densitatea mai mica, e cea mai sanatoasa, mai scumpa decat cea de tei sau poliflora.

| cucubau1992 a răspuns:

Mierea de salcam e cea mai buna si mai gustoasa. daca ai intrebari intra pe situri de apicultura sau forumuri

| firstboy a răspuns:

Salcamul este superior, dar sa stii ca exita un arbore la fel de important si anume paulownia

| Mafia4ever a răspuns:

Salcam si tei, toate arata la fel laughing

| Durol a răspuns:

Pai mierea de salcam si tei dar nu am inteles cum adica in fumusete

| Dumitru_Florin_1973 a răspuns:

Eu folosesc miere poliflora pentru fata stau 10 min si ma spal cu apa calduta dupa aceea ma ung cu putina smintina mai stau 10 min si ma spal si dupa aceea ma dau cu crema de galbenele