| LordCristobal a întrebat:

Salutare comunitate!
Ce tip de miere de albine va place? Salcam, rapita sau altele?
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Salcam si tei, cea de salcam este mai subtire, mai "fina" daca pot spune asa iar cea de tei e mai dulce, mai aromata, poate avea si un efect calmant.

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cea de tei mi se pare cea mai aromată, dar și de salcâm îmi place love struck cea de rapiță mi se pare prea dulce cu toate că alții zic că e mai puțin dulce decât alte tipuri de miere laughing))

| Lioana a răspuns:

Mierea de salcam.

| iulia0514 a răspuns:

Toate sunt bune dar desigur depinde de mai mulți factori de exemplu la copil ii dau miere de lavanda, părinții mei iau de păducel pentru ca e buna pentru cei trecuți de o anumită vârstă eu o prefer pe ceea de tei și salcâm, pentru deserturi folosesc de rapiță sau poliflora ca e mai dulce!

| Alissia97 a răspuns:

Mierea de salcam si tei este preferata mea.