| Sara2 a întrebat:

Care parfum vă place mai mult dintre "la vie est belle" și "scandal"? Și care e mai persistent?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

La vie est belle imi place mai mult si mi se pare f persistent.
Nu detin Scandal, doar l-am testat, nu mi s-a parut wow.

| Dalmore a răspuns:

La vie est belle.

| TheWznd a răspuns:

Fiecare parfum miroase diferit pe fiecare persoana. Orice om are un miros natural, care se contopește cu parfumul și poate sa dea un rezultat plăcut sau mai puțin plăcut.

Cele mai persistente sunt "eau de parfum". Cele mai puțin persistente sunt "eau de toilette". În general astea care sunt făcute de branduri care se respecta sunt cam la fel persistente.

La Vie est Belle e lancome. Printre cele mai bune branduri de produse cosmetice și parfumuri. Scandal e făcut marca Jean Paul Gautlier. Ei sunt respectați mai mult ca și casa de moda, dar și pentru parfumuri sunt cunoscuți.

Concluzia e ca trebuie sa le testezi și sa alegi ceea ce ți se potrivește ție.