| RaisaGirl a întrebat:

Care sunt diferentele dintre fond de ten si pudra?

2 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Fondul de ten confera stralucire, luminozitate, acopera imperfectiunile si ne protejeaza tenul de factorii nocivi iar scopul aplicării pudrei este în general de a fixa fondul de ten sau de a absorbi excesul de sebum din timpul zilei. Funda? happy

| cherrybomb a răspuns:

Fondul de ten acopera imperfectiunile tenului, iar pudra ajuta la fixarea fondului de ten. exista si fonduri de ten pudra( gama mineral). personal mie nu prea imi place. nu au o acoperire ff mare.