| Mauve a întrebat:

Cu ce este mai bine sa ma dau pe fata: fond de ten sau pudra?

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Daca ai tenul uscat sau normal nu e bine sa te dai doar cu pudra pentru ca pudra iti va usca tenul si mai rau.da-te inainte cu fond de ten si apoi cu pudra pentru a fixa fondul de ten.si inca un sfat:niciodata sa nu t dai cu fond de ten sau cu pudra imediat dupa ce te dai cu crema, asteapta cateva min pana candintra in piele si apoi poti aplica ce doresti tu.si inca un sfat:fondul de ten trebuie sa fie lichid ca sa t dai cu pudra sau chiar daca nu vrei sa folosesti pudra peste fondul de ten, asa va arata mai bine si nu va arata ca o mascawinking sper ca te-am ajutat

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merg împreună!
Pa, pa.

| Artemisia a răspuns:

Niciuna.Afecteaza fata.

| PuFuLeTe a răspuns:

Fondul de tenn!smug Acopera mai bine impuritatzile!big grin Funda?smug

| miauu a răspuns:

Te dai cu fond de ten apoi cu pudra...si arata calumea

| HypnoticA a răspuns:

Depinde in primul rand de ce ten ai. Daca ai unul mixt/gras si imperfectiuni care trebuie ascunse atunci iti trebuie un fond de ten intai corector pentru zonele problema si apoi pudra. Daca ai tenul normal fara cosuri de ascuns ci doar eevntual cearcane, atunci corector pentru cearcane si apoi pudra si putin blush si niste perle de iluminat iti vor face fata sa aratae foarte natural si luminos. Daca nu ai imperfectiuni mari de ascuns atunci foloseste pudra. Sper ca ti-am fost de folos!batting eyelashes

| Monicaツ a răspuns:

Pudra.depinde de fiecare...

| Roshketz a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te dai cu nimic, dar daca tii neaparat, fondul de ten e mai indicat decat pudra happy

| Blondamea a răspuns:

Pudra

| Anxx a răspuns:

In primul rand : NU este adevarat ca daca folosesti fondul de ten/pudra o sa-ti apara cosuri, si daca ar fi sa ai probleme cu acneea exista produse speciale pentru asa ceva.
Eu le folosesc pe amn2 de cativa ani(nu chiar zilnic) si totul este foarte ok. Acum depinde foarte mult si de tipul de ten. Cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin specializat unde te va putea ajuta cineva. :*

| MDLNA a răspuns:

BunăSmile tongue, ce mai faci?

Părerea mea este următoarea : iţi recomand un fond de ten la bază ( NU LICHID! Încearcă un fond de ten solid.)Şi apoi poţi aplică puţină pudră. Însă foarte putină!

| AxxyAlexandra a răspuns:

Parerea mea: Fond de tenhappy

| giuly a răspuns:

Cu pământ.

| SebySZ a răspuns:

Fond de ten

| Tptnu a răspuns:

Pai nu e bine nici cu fond de ten si nici cu purda. deoarece din cauza acestora iti strici tenul si iti ies foarte multe cosuri! incearca sa te dai cu o crema seara inainte sa te culci si cand vrei sa te machiezi date in loc de fond de ten!

| georgiana_3360 a răspuns:

Parerea mea este ca fondul de ten acopera mai bine :X