| oanaenache a întrebat:

Pudra sau fond de ten? Voi ce preferati?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt chestii diferite cu roluri diferite, nu e ok sa alegi dintre ele. oricum prefer fondul de ten.

| Dollicious a răspuns:

Prefer fondul de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua. fond de ten, dupa pudra, dupa blush.

| capricc a răspuns:

Ambele au rostul lor. N-ai pomenit de primer, absolut esential. Dupa aplicarea primerului si a fondului de ten, iti poti fixa machiajul cu o podra translucida. De ce nu si putin iluminator? Sunt multe produse absolut indispensabile pentru un ten prefect. Iti recomand: http://www.capricciosa.ro/ten-stralucitor-de-catwalk-10-produse-must-have/ Insa acum depinde si de varsta pe care o ai. Lasa tenul sa respire atata vreme cat esti adolescenta.

| ade291 a răspuns:

Eu prefer pudra pe timul verii, iar iarna folosesc fondul de ten.

| Edeline a răspuns:

Depinde de ten...intereseaza-te,afla ce fel de ten ai si apoi, in functie de asta alege-ti si fondul de ten

| Charlly a răspuns:

Pudra e mai usoara si nu incarca tenul' si e mai buna vara pe cand iarna e mai bun fondul de ten. Funda?

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Fond de ten fiindcă acoperă coşurile

| fusion125 a răspuns:

Fondul de ten deoarece acopera mai bine micile imperfectiuni. happy