Care sunt tendintele in aranjarea parului in 2010?

Daca te intrebi care sunt tendintele pentru coafuri in 2010, ei bine, afla ca ai de unde alege. Stilisti de renume propun o varietate de influente si dau posibilitatea alegerii celei mai potrivite tunsori pentru stilul tau.

S-ar putea sa ti se para ca tendintele sunt usor contradictorii, insa asta demonstreaza ca ai o varietate de coafuri din care poti alege, fie ca alegi un aspect mai natural al parului, fie ca te orientezi mai degraba spre coafuri studiate.

  • Aspectul natural al coafurilor revine in tendinte, cu un accent pe culori inspirate din natura, precum brunul si nuantele inchise de roscat.

  • Coafurile potrivite in 2010 spiritelor libere sunt: parul lung si drept, cu breton si buclele romantice, cu un aer usor retro, culoarea recomandata fiind maro-roscat cu suvite luminoase, din loc in loc.

  • Se poarta coafurile lejere ce nu au un aspect studiat si care dau impresia unui "stil tineresc".

  • In 2010 se poarta parul cat mai filat si tuns cat mai asimetric, in culori naturale iluminate.

  • Se poarta volumul dat de bucle, insa buclele trebuie sa fie lejere, aparent neingrijite.

  • Parul scurt cu franjuri reprezinta una dintre coafurile de top ale acestui an, recomandat pentru femeile active si stilate. Fie ca sunt cu bretonul mai lung, fie cu bretonul mai scurt, tunsorile "a la garcon" raman in voga in acest sezon.

  • Pentru femeile care prefera parul lung sau care au un stil mai elegant, hair-stilistii recomanda bobul de diferite lungimi. Bobul ramane in continuare pe lista coafurilor in tendinte, fiind usor de intretinut.

  • Parul in 2010 trebuie sa fie sanatos, stralucitor si luminos.

  • In 2010 bretonul franjurat este iarasi la moda, fie ca ai parul pana la umeri sau pana pe la jumatatea spatelui.

  • Se poarta culorile naturale, la care se pot adauga suvite vopsite in nuante asemanatoare, dar cu un ton sau doua mai deschise.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulțumesc frumos pentru informații utile oferite.
Pa, pa.

| madycoco a răspuns:

Foarte interesante aceste informatii. Multumesc:*

| Art a răspuns:

Foarte tare...mersibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca tendintele in ARANJAREA parului, nu tunderea lui sunt coafurile cu aspect nearanjat dar totusi bine la punct.

| madytzzulollypop a răspuns:

Din cate stiu se poarta parul drept