| MilkaMiru a întrebat:

Carei cea mai vizibila reteta de slabit? OPS! m-am cam ingrasat!

5 răspunsuri:
| Piuliță a răspuns:

Scz.cu cine ai facut lb romana, gramatica...etc?
„m-am" sau „m-am"?

| Onutsu a răspuns:

Incearca sa nu mananci dupa 18:00, fara paine, mai ales ca e vara, mananca multe fructe si lichide, incearca cand faci abdomene sau alergi. sa nu faci dupa cantitate, adica faci 500 normale, mai bine fa 200 intenese, daca o tii asa zilnic scapi de burticatongue da-mi pm daca ai nevoie de ajutorhappysucces:*.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te,in aceasta perioada,pe fructe,legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici : http://didiglamour.blogspot.com/......a-de.html.