| alinel0808 a întrebat:

BUNA ZIUA! am slabit de vreo 7 luni 14 kg si dadusem burta, gusa jos, m am apucat de sala si din pacate am facut foarte putina gusa nu foarte vizibila dar imi sta pe creier, de ingrasat nu m am ingrasat dar vreau sa scap de tot de gusa cum fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! In primul rand felicitari pentru rezultate! Acea gusa nu este grasime, tesut adipos, ci pielea care cu timpul si in urma procesului de slabire si-a pierdut fermitatea. Multe solutii nu sunt. Poti incerca creme tratament special pentru fermitatea pielii. O alta solutie este cea pe cale chirurgicala estetica, insa cu siguranta daca vei continua antrenamentele la sala si un stil de viata sanatos acea foarte putina gusa va fi zero. Ai incredere in tine! Nu este sanatos pentru tine sa te gandesti ca iti sta pe creier ceva care nu este o problema cu adevarat. Mult succes si sanatate!