| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar trebui sa tina o epilare cu epilator? Dupa unele reclame, cica tine 2 saptamani. Eu trebuie sa ma epilez tot la 4, 5 zile...
Sau faza cu 2 saptamani e valabila doar dupa mai mult timp de folosit epilatorul? Eu il folosesc de aproximativ 7 luni.

5 răspunsuri:
| iuliana21 a răspuns:

Da... dupa ce folosesti mai mult timp parul creste tot mai rar...ma bucur k ai inceput sa folosesti epilatorul.si imi pare rau pentru toate fetele care folosesc bigul. ele nu se gandesc la urmari...

| iuliana21 a răspuns:

Da stiu ca nu toata lumea isi permite... dar sunt si creme de epilat unele chiar ieftine...nu critic persoanele care se fac cu bigul(mam facut si eu aproape un an) dar foarte multe o fac din comoditate nu le pasa k in cativa ani o sa aiba firul de par ff aspru si inchis la culoare...

| trisha a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana si de la corp la corp. Nu exista un raspuns corect, si nu este nici un motiv de ingrijorare

| elena21 a răspuns:

Cred ca depinde de tipul de par al fiecarei persoane. Si la mine dureaza tot 4-5 zile si folosesc epilatorul de aproximativ 5 ani. E drept ca nu mai este la fel de des ca inainte, dar ca si durata, epilarea nu tine mai mult de 4-5 zile. Acum eu zic ca reclamele in principiu exagereaza totul, sunt menite sa atraga publicul, cumparatorul si asta se poate daca mai exagereaza un pic. Sau poate vom intalni persoane care vor spune ca la ele chiar dureaza 2 saptamani. Cine stie...

| ---droid-kid--- a răspuns:

Da dar iuliana21
nu te intrebi poate unele nu isi pot permite unu sau se irita..sau parul le creste mai repede ...fiecare cu tipul lui de parwinking