| FixBadDecisions a întrebat:

Cat cm creste parul in 4 luni? Este adevarat ca uleiul de ricin ajuta la cresterea acestiua? Daca da cam cu cati cm in plus? ...si stesrul incetineste cresterea acestuia? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ajuta, cel putin la mine in cazul spnrancenelor a mers. Nu se poate estima cu cat, depinde de fiecare si de viteza obisnuita a parului tau de a creste.

| AutumnDay a răspuns:

Cred ca da, stresul afecteaza orice proces normal in organism.
Nu cred ca si-a masurat cineva parul sa vada cat creste intr-o luna cu sau fara ulei de ricin, mai ales ca, sa fim seriosi, parul nu creste in acelasi timp. Firele de par cresc unele fie mai mult, fie mai putin.

| DirviziuQ a răspuns:

Am citit ca ar creste in jur de 1-1, 5 cm pe luna.
Pe mine cel putin nu m-a ajutat uleiul de ricin, l-a facut doar mai stralucitor, si nu prea vad cum ar ajuta din moment ce parul creste din interior. Cel mai mult zic ca ajuta vitaminele luate din fructe si legume si mancarea adegvata ca sa nu se rupa asa usor. Insa sa stii ca daca parul tau e programat genetic sa creasca intr-un fel nu prea il poti schimba.