| alexa a întrebat:

Cat de bune sunt benzile cu ceara rece veet? sau este mai buna crema?
ma refer care tine mai mult, pentru ca epilator nu mai am si acum nu prea stiu ce sa incerc
multumesc

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Parerea mea sa nu aud de benzi si din astea, am folosit de cateva ori iti trebuie o tona de benzi sa te poti epila toata pe unde vrei ca in cutie sunt putine, apoi m-am lipit toata cu ele si ramaneam cu lipici de ala si nu merge cu orice jos, apoi mi-am lipit una si nu am mai putut sa o dezlipesc si m-am chinuit si mi-am facut rana cu ea deci la naiba cu ele numai m-am chinuit cu ele daca erau calde ma frigeam de ceara, daca erau reci nu le puteam dezlipi bine, crema e mai ok dar de durata mai scurta si daca esti sensibila te poti irita mai ales inghinal, eu as zice sa iti iei alt epilator eu de cand mi-am luat epilatorul Braun nu l-as da pe nimic altceva, merita investitia si se amortizeaza repede decat sa merg tot la 2-3sapt la cosmetica sa dau o gramada de bani, cu epilatorul e mai usor rapid, la orice ora te faci repede cu el si esti proaspata nu te chinui cu benzi si mizerii, e foarte comod asa cu el il iei cu tine peste tot si te ajuta oricandhappydeci :ia alt epilator si sa fie Braun ala e cel mai bunhappy

9 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Nu stiu care tine mai mult dar benzile mie mi s-au parut extrem de proase calitativ. S-a dezlipit hartia si ceara a ramas pe picioare.Doar o experienta... Poate la alte fete a fost bine

| EUSIATIT a răspuns:

Parerea mea este sa folosesti ceara este mai dureros dar creste mai greu si mai rar [ tu faci ce doresti]

| Iuliaana a răspuns:

Bunahappy Nu am incercat benzile dar stiu sigur ca sunt dureroase si sunt mai eficiente decat crema dar si crema este buna, am folosit`o si functioneaza, chiar foarte bine fata de alte creme.winking

| different a răspuns:

Cand te dai cu crema este ca atunci cand te iei cu lama.Deci tine cam 3-4 zile.Benzile sunt mai bunicele dar te chinui.De ce nu te duci la un salon? E mult mai simplu si nu este nici scump.Succes!:*

| sunshinegirl_7663 a răspuns:

Benzile de ceara. pentru ca nimic nu e mai bun ca ceara plus ca daca te faci cu crema iti ramane pielea moarta si asta e rau deoarece firul de par poate creste pe sub piele si nu e foarte placut! eu zic thumbs up pentru ceara

| byancacool a răspuns:

Benzile cu ceara rece sunt ca si crema, dar este mai buna crema fiindca te faci mult mai repede adica in 10 minute esti gata.Benzile cu ceara rece sunt prea mici si trebuie sa stai 10 minute sau chiar mai mult ca sa pui fiecare banda etc.Asa ca iti recomand crema iar eu folosesc una de la Nair si este foarte buna sunt multumita de ea, dar eu am luat-o din Dm(Real Berceni)sau din orice Real. Daca esti interesata pretul este 14 lei.Bafta si sper ca te-am ajutat.*

| danyboy93 a răspuns:

Benzile cu ceara clar ca tin mai mult. Dar sunt destul de greu de folosit. Cu crema este mai usor da nu tine la fel de mult. Ramane la alegerea tawinking.

| virtuallove a răspuns:

Benzile de ceara. Nu sunt foarte dureroase daca le incalzesti bine in palme. Cele de la Farmec sunt cele mai bune si costa in jur de 8. 50 ron. Le gasesti in farmacii, dar si in magazine. Si cele de la veet sau strep cred ca sunt bune dar sunt mai scumpe. Depinde fiecare cat isi permite.

| Pro_Epilat_1990 a răspuns:

Salutare, puteti sa incercati toate produsele profesionale pentru epilat de pe site-ul www.EpilatPRO.ro la preturi foarte bune.