| Angelindeed a întrebat:

Cat de des e bun uleiul de masline de dat pe ten? Poate fi demachiant?

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dar de ce sa nu folosești ulei de floarea soarelui ca și demachiant? E la îndemână oricui!
De ce crezi ca nimeni nu face asta?!

| Angelindeed explică (pentru Catrice):

Iar esti inutila

| Catrice a răspuns (pentru Angelindeed):

Asa sunt eu laughing
Pe bune acum, cum sa folosești uleiul de măsline direct pe față?! În măști se folosește, dar altfel nu.

| Angelindeed explică (pentru Catrice):

Esti nebagata rau in seama raspunde daca stii daca nu gaseste ti altceva de lucru

| Catrice a răspuns (pentru Angelindeed):

Da, asa e, sunt lipsita rău de atenție laughing
Btw, văzusem pe net nu de mult un amestec de aloe vera proaspăt cules și încă ceva folosit ca înlocuitor pentru demachiant.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Iti va incarca tenul, indiferent daca e uscat sau normal, si vor aparea puncte negre cu usurinta.
Daca il ai mixt/gras, clar nu.
Ia-ti demachiant Doina emulsie, ramane tenul fin si suplu dupa folosire. E chiar foarte bun - contine laptisor de matca, vitamine, hidrateaza super, demachiaza super si e si ieftin.

| Adry05 a răspuns:

Il folosesti ca si demachiant, nu cu alt scop, si asta doar pentru un ten uscat, daca ai tenul gras n-ai ce sa cauti cu ulei pe fata nici macar ca demachiant. Cred ca si ala de cocos merge.

| Angelindeed explică (pentru sopranaCadaverica):

Am Doina ma gandeam sa incerc ceva mai natural

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Angelindeed):

Mai este bun ceaiul de musetel caldut sau iaurtul grecesc. happy ar fi ideal sa folosesti si un gel de curatare dermatocosmetic dupa

| bbnnmm a răspuns:

Eu folosesc uleiul de cocos pentru demachiere, îndepărtează machiajul foarte bine și hidratează tenul, în același timp. Îți sugerez să încerci!

| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de cocos e cel mai bun pentru demachiere dar in general nu e recomandat sa folosesti ulei pe ten sau daca folosesti, da-ti o cantitate foarte mica si apoi asigura-te ca tenul nu ramane incarcat. Daca ai tenul uscat e ok, dar daca ai tenul gras si predispus la acnee, fereste-te de orice ulei.

| Angelindeed explică (pentru sopranaCadaverica):

Multumesc mult