| Elena5874 a întrebat:

Este bun uleiul de masline folosit ca demachiant, chair daca tenul e gras si cu cosuri?
Fundaa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demacheaza doar ca lasa pelicula aia uleioasa si poate bloca porii.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai bine folosesti lapte de vaca, ulei de masline e mai mult pentru hidratare, emoliere nu demachiere.

| Bondarel99 a răspuns:

Niciodata sa nu iti pui asa ceva pe fata daca ai tenul gras/mixt.Nici nu vad cum ar putea uleiul de masline sa demachieze sau sa curete tenul, il ingrasa ingrozitor de tare si blocheaza porii.O sa te trezesti plina de cosuri si de puncte negre.Pt tenul gras sunt geluri de curatare speciale(nu lapte demachiant), eu de ex folosesc unul de la vichy de cateva luni.
Uleiul de masline este folosit in masti pentru a hidrata tenul foarte uscat si nu se pune pe fata decat uleiul de masline pur de calitate.

| Mwha a răspuns:

Incearca miere de albine. Sunt cele mai bune.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bine sa-l folosesti ca demachiant. Este mult prea gras.

| LivingLouder a răspuns:

Da e bun ca demachiant.

| Alexandru123Moraru a răspuns:

Nu este bun! Se foloseste pentru corp, incearca ulei de floarea soarelui dar in cantitate mica. Funda?