| DarkShina5566 a întrebat:

Cat de mult ingrasa produsele de patiserie?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Revin cu o completare: http://calorii.oneden.com/tag/calorii-patiserie/
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt bombe calorice.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Depinde cate mananci. Produsele de la patiserie contin faina, ulei si uneori zahar. Ca sa nu mai vorbim de gem si ce mai pun ei. Pe o scara de la ''deloc'' la ''foarte mult'' ingrasa intre destul si mult.

| Ditto a răspuns:

Mult!

| Doηηa a răspuns:

Mult.

| IMC90 a răspuns (pentru Doηηa):

Depinde cat mananca. Spre exemplu ceafa de porc si/sau cartofii prajiti ingrasa mai tare. De regula combinatiile ingrasa intre foarte mult si mult. Campioane sunt fast-foodurile unde se combina carbohidrati cu grasime animala grasime vegetala zahar, cartofi, faina s.a.m.d.

| margareta12 a răspuns:

Depinde cat de mult zahar are eu mananc odata pe luna sunt la gura de slabit funda?