| hhhdd a întrebat:

Cat de tare te doare dupa ce iti faci gauri in urechi? te doare doar pe moment sau si dupa cand trebuiesc dezinfectate gaurile etc? Mie mi-e cam frica, la voi cum a fost?

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Pai nu doarehappy...pe moment simti ca arde urechea. dar nu este neplacuthappy este ceva normal. dupa ce iti faci gaura, du-te acasa spala`te pe maini, si pune spirt pe o vata, si dezinfecteaza bine bine de tot, no sa doara, dar in caz ca te ustura un pic. e semn fffffb ca se vindeca.si in fiecare seara inainte de culcare invarte un pic cercelul ca sa nu ti se lipeasca carnea de cercel.adica no e cam complicat. Fundita?

7 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna, Elena. Eu mi-am facut gauri pentru cercei acum doi ani, intr-un magazin de bijuterii. A fost dureros pe moment, insa am avut grija sa mentin zona dezinfectata si sa imi protejez urechile de frig, astfel incat nu am avut nici cea mai mica problema. Nu ai motive sa iti fie frica, intepatura seamana mai mult cu o piscatura de tantar. Ai grija de tine.

| Choco a răspuns:

Eu mi-am facut gaura in ureche la un salon (e mai sigur tongue) si at pe loc nu m`o durut aproape deloc. asa numa ca o intepatura mica. ca si cum te pisti putin tongue dupa aceea vreo saptamana m`am facut cu ceva crema ca sa nu se infecteze dar nu ma durea aproape deloc. si dupa 2 saptamani mi l`am luat jos pe cel medicinal si mi-am pus altu mai frumos tongue cand il scoti te doare putin pentru ca se deschide mai greu cercelu medicinal dar dupa aceea nu mai ai treaba tongue bafta

| andreeada a răspuns:

Buna! Stai linistita nici nu simti eu am 7 gauri in dreapta si 7 in stanga! Chiar nu doare, cel mai bine ti le faci cu un cercel ascutit! Succes!happy

| dudu13 a răspuns:

Eu mi-am facut gaura in ureche singurlaughing cred ca mi-am facutpeste 10 gauri, din care una mi-am facut`o in crantzbig grin Te doare ff putin, cand bagi acul, atat.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare doar citeva zile pina ti se prinde coaja pe margini

| Anonimboy111 a răspuns:

Nu doare deloc, depinde cat de sensibil esti tu, eu am avut acum cariva ani dar l am scos si s-a astupat oricand pot sa mi l dau inapoi pentru stiu ca nu doare

| alexutza_2804 a răspuns:

Nu te doare