| Hirol a întrebat:

Cat va tin unghiile cu gel? Care aveti

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai gelul ala tine mult, doar ca unghiile crescute nu vor arata estetic, daca ai un gel de calitate si nu speli 10oale/zi fara manusi nu are cum sa nu tina si 10 saptamani laughing
Eu le fac la maxim 4 saptamani pentru ca am constructie nu gel pe unghia naturala si unghii care cresc in joswinking
In starea de urgenta am stat 8 saptamaniwinking si doar unghia mica a zburat si asta pentru ca m-am lovit f tare si unghia deja era coborata bine, era deja crescuta si nu a rezistat la socwinking in rest gelul era intact si erau unghiile deja de marimea 6.5- 7 laughing
In rest eu ma duc cu gelul impecabil la intretinere dar fac curat doar cu manusi in baie si daca am oale si farfurii mai multe de spalat la fel folosesc manusi.
https://imgur.com/A370kWR
winking

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu îmi pun semi, gelul îmi atacă prea rău unghia. cam o dată la lună le schimb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma tin pana le dau jos. Cel mai mult am stat o luna cu ele, dupa m-am dus sa le schimb culoarea si le-am mai tinut vreo luna. Dar au fost impecabile, nu s-au rupt, nu nimic.

| LanaDelRayFan a răspuns:

La mine 3 săptămâni, dupa deja sunt prea mari, uneori le tin si 4 săptămâni? depinde si cat de mult ai grija de ele, poate speli vase etc. dar de obicei merg la întreținere dupa 3 săptămâni

| LaElly11 a răspuns:

La mine au ținut o lună și încă ar mai fi ținut dacă nu le dădeam jos, deja mă săturasem de ele

| Pidiciii a răspuns:

Hey chiar azi mi-am făcut întreținerea...
Depinde si unde ti le faci...sa zicem...ca daca ti le faci la cineva acasă sa nu aiba gel ieftin etc etc.
Eu mi le fac la o tipa dau 80 de lei
Mă țin 40 săptămâni
Depinde si cum ai tu grija cu ele!