| Bojthe a întrebat:

Cate/Ce cosmetice ar trebui sa aiba o fata?
funda

13 răspunsuri:
| Bojthe explică:

Fond de ten? Problema e ca oricat de multe feluri am incercat nu sunt multumita de ele. Imi raman parca " coji" pe frunte, nu are un aspect uniform.

| unknownn a răspuns:

Fara numar fara numar fara numar.

| WR104 a răspuns:

| Crucified a răspuns:

Un papusel laughing place o fata cu machiajuri putine,de exemplu: luciu de buze portocaliu deschis cu aroma de caise sau un luciu de buze roz pal, putin fard de pleoape, machiajul de ochi sa fie cat mai pal. Fara lentile de contact, botic roz si mare, gene false si chestii si chestii. Prefer o fata cu un machiaj mai "scolar". tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de buget si de stilu vestimentar =) + ca nu e necesar sa te machezi daca nu iti place

| kitty00 a răspuns:

Eu iti spun doar cateva, insa te poti inspira de pe youtube la ''my cosmetics'' sau ''the bathr0oom tour'', etc. 1-fond de ten 2-rimel 3-luciu de buze de diferite culori 4-gloss 5-ruj de diferite culori 6-masca anti acnee(sau pentru inchiderea porilor, etc.) 7-lac de unghii si oje 8-apa de toaleta/parfum 9-contur de buze 10-creion pentru ochi 11-etc. nu imi mai vin in minte, funda?

| deyutza135 a răspuns:

Dupa mine zero natural cel mai frumos dar daca ma uit in cosmeticele surorilor mele extrem de multe.

| Adda66 a răspuns:

Eu iti spun sa ai un gloss, un rimel si eventual un fond de ten. Naturaletea e cea mai frumoasa! big grin

| Daddyy a răspuns:

100 laughing

| Smokey13s a răspuns:

Pai ar trebui sa aiba un fond de ten, dar pus cu masura, nu cu spaclul
Un ruj nu foarte aprins nici inchis, care sa se potriveasca
Un rimel si asta ar fi tot...

| radugabi2000 a răspuns:

Eu consider ca o fata trebuie sa aiba tot ce tine de cosmetice : luciu de buze, ruj, rimel, dermatograf, fard de pleoape, fard de obraz, pudra, baza pentru machiaj, fond de ten(sa nu faceti abuz de el fetelor), si sa ai si o crema de fata in caz de nevoie. Funda?

| CARDHU a răspuns:

Cosmetice care o ajuta sa isi ascunda anumite lucruri de pe fata ce le mai bune sunt Chanel... de obicei cele din Franta!

| OxanaBotna a răspuns:

Din toate cite putin, dar cel mai principal e sa ai fon de ten, rimel si gata machiajul, fundaaaaaaaaaa