| Thhe a întrebat:

Cate kg trebuie sa am daca am 1.58 si am 13 ani?

8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Pai...cam pe la 40-46 kg. Maxim 48. happy

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Este ok daca ai inte 40-45 kg. Nu e bai daca depasesti cu 1 kg 2.Succes

| Patty99 a răspuns:

Max 50kg

| RainUmbrella a răspuns:

Eu stiam ca se calculeaza asa; Din inaltime(cm) scazi 110 si iti da cam cat ar trebui sa ai! Deci 158 - 110 = 48 kg( ar trebui sa ai). Dar daca esti mai slabuta cu 1kg sau 2kg nu este nicio problema sau mai plinuta. Deci ar cam trebui 46- 50 kg! Sper ca te-am ajutat!

| JulieAndreeaB a răspuns:

Trebuie sa ai cu aproximativ 10 kg mai putin decat inaltimea. Insa nu te mai gandi asa drastic la silueta. Ai 13 ani, corpul este in plina formare si are nevoie de o alimentatie bogata, dar sanatoasa.

| simo102 a răspuns:

Eu am 1.58 si am 44 cred ca ar trebui sa ai intre35 si intre 49, 50.nu trebuie sa ti acum cont de silueta ai timp mai tarziu sa slabesti.de exemplu eu am 11 ani si aveam inaltimea asta si 39 de kilograme atunci voiam sa slabesc ma infometam faceam tot posibilul sa slabesc si din cauza asta am ajuns la 41 si tot am incercat sa slabesc si acum sunt la 44 de kilograme si nu este asa rau am ajuns la concluzia ca din ce incerc mai mult sa slabesc din aia ma ingras mai mult asa ca incerc sa fac asta cand ma fac mai mare.cred ca si tu ar trebui sa faci la fel :*

| danutz24 a răspuns: