| HopeYup a întrebat:

Daca eu am 11 si 11 luni, am 1.58 inaltime. Cate kg trebuie sa am?
Funda :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Boacă_Andrei_1994 a răspuns:

Greutatea se calculeaza cam in felul urmator:la baieti se face h(inaltimea)-g(greutatea) trebuie sa dea 100, iar la fete trebuie sa dea 110! Sper ca va este de folos!

4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daca esti fata 48 kg si daca esti baiat 45 kg.

| ihacoswhy a răspuns:

Si euuu la fel big grin eu am 45 dar vreau sa mai slabesc sa am cel mult 43

| alexandra13131718 a răspuns:

Pai se calculeaza ce e dupa virgula se scade cu minus 10 deci ar trebui sa ai 48 de KG

| Scumpica_Gabriela_1997 a răspuns:

Cam vreo 40-45