| ILoveMyBed a întrebat:

Cati cm imi creste parul pe luna daca ma dau o data pe saptamana cu ulei de ricin si l las juma de ora, funda.

2 răspunsuri:
| Rapunzell a răspuns:

Acest tratament nu are acelasi efect pentru toata lumea. Nu stiu ca iti raspund la intrebare, pot doar sa-ti sugerez sa folosesti si uleiul esential de rozmarin. In 100 ml apa pui 1 lingurita ulei esential de rozmarin si masezi scalpul cu solutia obtinuta. Apoi acoperi capul cu un batic de bumbac si stai asa peste noapte. Fa treaba asta o data sau de 2 ori pe saptamana. Uleiul esential de rozmarin stimuleaza cresterea parului, intareste radacina firului de par si previne aparitia matretii.

Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incepem ca uleiul de ricin este o mare prostie. este T.O.X.I.C. dar nah... incearca sa te speli cu ceai de musetel sau cimbrisorwinking. Alea nu sunt toxiece, iti face parul sa straluceasca + nu este nici toxic si te si relaxezi in baiewinking In general iti creste 3-4-5 cm pe luna, dar daca pui toate prostiile pe el... aa da! Si iti mai recomand sa tai 2-3 cm in fiecare 3-4 luni si asa iti vei pastra parul curat si sanatoswinking bafta!