| SunshineGirl a întrebat:

Cam cat creste intr-o luna parul dat cu ulei de ricin?

5 răspunsuri:
| SimonaSymo a răspuns:

Intre 5-10 cm pe luna dar sa stii ca tb sa iti dai regulat cu ulei de ricin... funda?

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Eu zic sa-l folosesti tot timpul (eu cand l-am achizitionat prima oara il foloseam cam de 2 ori pe saptamana, am mai rarit si asa am ajuns sa-l aplic la 2-3 saptamani, fiindca nu prea am nevoie + ca imi cam ingrasa parul ) si sa nu ai asteptari enorme, altfel ai putea fii dezamagita daca rezultatul nu e asa de consistent pe cat te-ai asteptat si vei renunta la uleiul de ricin, chiar daca acesta este foarte bun. Cred ca depinde si de textura firului tau de par si de ritmul in care acesta creste normal. Dar, in orice caz, chiar daca nu-ti va creste foarte mult (in niciun caz sa nu te astepti la 10-15 cm intr-o luna, cat creste regulat intr-un an...), cu siguranta iti va face parul mult mai sanatos si mai puternic, uleiul de ricin este recunoscut pentru beneficiile sale. Combinat cu uleiul de masline, e un adevarat rasfat pentru par! Sper ca te-am ajutat! Pa-pa love struck

| MeGustaaa a răspuns:

Cam 5 cm

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Păi normal, părul creşte 1-2 cm/lună, dacă o să îţi dai cu acel ulei, îţi va creşte cam 3 cm.
Nu te sfătuiesc să îl foloseşti... Mai bine aştepţi 2-3 săpt în plus decăt...
Acel produs îngraşă foarte rău părul.
Succes happy

| mihai109 a răspuns:

Eu ma dau de vreo 6 saptamani (o data pe saptamana) si nu cred ca e vreo diferenta ca lungime, poate maxim 0.5cm. Oricum, se pare ca imi cade mai putin si e mai sanatos.