| dedfgv a întrebat:

Ce alimente ma ajuta sa scap de cosuri? si cu ce leasi putea usca?

Răspuns Câştigător
| Andreea_5313 a răspuns:

Ai incercat Betadina?
Eu am avut ceva infectie si doctorul mi-a dat Betadina.
Mi-a zis sa folosesc si pentru cosuri pentru ca le usuca.Si asa e.
Pui solutia pe o bucatica de vata si tamponezi cat stai prin casa numai pentru ca ramai putin galbena.
Betadina, o cutiuta mica costa 10 leihappy
Succes!(fundita?)

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Incearca crema "fluide-Bioderma", de altfel si crema teinte este super buna.Toate produsele (Bioderma) sunt foarte eficiente, pe acestea le folosesc de o jumatate de an si sincer nu mai am pete si nici cosuri.Bafta!

| alejinxique a răspuns:

Cu n tratament la dermatolog. daca esti din Oradea lasa-mi mesaj privat. Eu am un dermatolog foarte bun. nici macar nu mai am nevoie d fond de ten. sunt foarte mmultumita. happy

| DisforDeea a răspuns:

Mananca fructe si legume.Si incearca sa eviti ciocolata.si lactatele. Si foloseste Zynerit

Zbyekiss

| lupuldemare a răspuns:

Trebuie sa schimbi sangele...

| oanny91 a răspuns:

Zyneritu e bun, dar odata ce nu-l mai folosesti iti apar din nou.Incearca sa nu dormi machiata si sa te speli foarte des pe fata cu apa si sapun. Aveam o prietena care avea foarte multe mari su urate si s-a spalat cu dove.Am inteles ca este foarte bun pentru asa ceva.Nici mie nu mi-a venit sa cred dar am vazut cu ochii mei rezultate.Bafta :*

| Abby_6693 a răspuns:

Eu folosesc:Aknesol! E foartee bun:d! Am scapat de cosurile de pe frunte!
Abby!

| Dannah a răspuns:

Buna! uite cateva sfaturi:
pai incearca sa nu mai mananci prajeli si alimente grase.probabil ca esti la pubertate asta este perioada in care ai cosuri si igiena nu trebuie neglijata! cat despre uscarea lor vara se usuca cel mai bine, la soare si daca vrei sa nu-ti mai apara cosuri mananca mai sanatos si igiena ai mare grija cu ea : spala-te mai des pe cap pentru parul murdar iti mai vine pe fata si acesta este un motiv pentru care iti apar, deci prinde-ti parul si lasa fruntea libera! daca iti permiti si doresti poti sa te dai cu un fond de ten mai de calitate (iti protejeaza fata de praf)daca nu, respecta cele mai de sus.succes si multa frumusete!big hug multi pupici daca mai ai ceva de intrebat primite-mi prin privat

| AdDeEa a răspuns:

Zynerit folosesc si eu happy... Si Nu mai am probleme de genu. Mie in general imi apareau de la Cola.Si in unele cazuri poate fi si ciocolata de vina happy. Iar pentru intretinerea de zi cu zi iti recomand Vichi Normaderm. daca vei folosi astea 2 produse nu cred ca vei mai avea probleme.

Bafta!