| AnUbiXx a întrebat:

Cum scap de cosuri? big grin funda +vot cine ma ajuta

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi cîţi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON. Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici, rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara)! Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi şi un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| NewSummer2013 a răspuns:

Uite: http://www.avon-shop.ro/......-3181.html

Este pentru cosuri. :)
Eu am avut 3 cosuri (;)) mdah..."mult" )
Si am folosit solutie din aceasta de la Avon...e super buna! Mi le-a sters complet. Niki urma n-a mai ramas. Ti-o recomand cu mare increderee. Bine, acum depinde si de ten, de Ph, etc...

Deci: AVON Clearskin pore penetrating
http://www.avon-discount.ro/......icilic.jpg

Succes! :-*:-*:-*

| Robert_6755 a răspuns:

1. Nu mai manca dulciuri ( inghetata, placinte, etc )/alimente bogate in grasimi ( cartofi prajiti, etc)/carbohidrati ( paine multa - o felie pe masa, etc ).
2. Muuuulte fructe si legume ( incearca sa ai o zi pe saptamana in care mananci doar fructe si legume )
3. Sport in fiecare zi ( alergare, plimbat bicicleta, etc )
4. Poti incerca Aknesol happy te dai dimineata cu el pe fata ( nu exagera, ca ti-o usuca foarte tare ) si pentru seara cumpara o crema naturista happy.
DAR, cel mai important lucru, ce merita retinut, e dieta - nu poti scapa de ele fara o dieta stricta.
Am si eu cosuri, dar cu sfaturile mentionate mai sus, imi trec. Fac acest "tratament" ( nu am mers la dermatolog, sau ceva, l-am facut singur) de doua saptamani si mi-au trecut foarte multe rosete si nu prea imi mai apar cosuri.

| Robert_6755 a răspuns:

Heeelllooo! Daca vrei sa scapi de cosuri asculta sfatul meu : schimba'ti dieta! Mananca sanatos, fara dulciuri, prajeli, gratare si alte prostiiwinking. Am incercat si eu toate prostiile de creme, si nimic. Mi'am schimbat dieta si au inceput sa'mi treaca, si dat fiind faptul ca am vreo doua saptamani de cand am inceput, eu zic ca e destul de bine. Toata lumea imi zice ca imi trec cosurile tongue.