| sweetgirl_3609 a întrebat:

Ce crema m-ar ajuta sa scap de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nauca a răspuns:

Eu iti pot spune ca, in cazul meu, Diacneal (de la Avene) a dat rezultate destul de bune, insa pentru ceva adaptat tenului tau, consulta un dermatolog (sau mai bine doi) - stiu ca ti-e lene! laughing

Nu glumesc, este necesar sa o faci, deoarece exista mai multe tipuri de acnee si, daca tu nu stii ce trebuie sa tratezi exact si unde sa actionezi, arunci banii de pomana si te mai trezesti si cu iritatii pe fata si frustrari.

Oricum, cu mastile de argila zice bine Lady, acelea sunt chiar universal bune - in functie de tipul de ten alegi cu ce sa amesteci praful de argila si vei vedea cu ochii tai ce piele iti lasa!

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Zinerit dar trebuie mereu sa te dai cu el sau ar mai fi Avon clearskin sau ai putea cauta pe google sau "apelati la personal medical specializat"

| Dia a răspuns:

Salut. Pentru a scapa de cosuri poti folosi Zineryt, este o solutie, ti-o poti cumpara de la farmacie, sau ti-o poate prescrie medicul de familie.Am folosit si eu si mi-a fost de foloswinking
Sau m-ai poti sa-ti faci masca cu castravete.[cureti castravetele, il tai in felii subtiri si pui pe fata] e eficientatongue

| Lady_6501 a răspuns:

Mastile cu argila sunt cele mai bune.
pudra de argila nu este mai mult de 1leu la farmacie.
Iti faci masca timp de 7 zile dupa care 2 zile pe saptamana.
Vei scapa ieftin si va da si rezultate mai ales ca e ceva natural.

| Tokha a răspuns:

Te-ar ajuta o crema exfolianta sau gel (ori exfoliant ori ne) de la Clean&Clear

| slayer666 a răspuns:

Bai...eu am incercat clearogen si a facut o treaba extraordinara. dar cum toate lucrurile bune nu le gasesti in magazine, iti dau site-ul lor. http://www.clearogen.ro
E nasol cu cosuri si sunt convins ca clearogen te va ajuta.

| диDяEﻉд a răspuns:

Crema nivea happy sau daca nu amesteci miere cu scortisoara, aplici pe fata si stai timp de 1ora, te clatesti te stergi si apoi iti dai cu crema pe care o folosesti nu in generalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eritroacnol...la mine o mers perfect
am scapat intr-o saptamana de cosuri(si aveam foarte multe)
costa 6 lei un tub care te tine cam o saptamana
si te dai de 2 ori pe zi...in fine
daca cumperi
citesti prospectu de pe spatele tubuluitongue

| andrei_3917 a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog, poti incerca clearsin sau produse naturiste